Wyspa Przypraw

Zanzibar jest największą wyspą archipelagu o takiej samej nazwie. Leży na Oceanie Indyjskim – najcieplejszym z trzech oceanów, oddzielony o 25-50 km od stałego lądu. Historyczne centrum stolicy Zanzibaru to Stone Town (kamienne miasto) wpisane na listę UNESCO. Charakterystyczny klimat tego miejsca tworzą XIX-wieczne pałace, pachnące stragany i zatłoczone bazary. Właśnie tutaj w 1946 roku jako Farrokh Bulsara urodził się Freddie Mercury, lider zespołu Queen.

Już za czasów kolonialnych Zanzibar słynął z eksportu goździków. Dziś jest trzecim na świecie producentem tej przyprawy. Uprawia się tu również gałkę muszkatołową, czarny pieprz, szafran, wanilię, cynamon i wiele innych aromatycznych roślin. Właśnie dlatego określany jest jako Wyspa Przypraw.

Woda o średniej temperaturze 28 st. Celsjusza i plaża delikatna niczym mąka. Choć opis wydaje się jak z bajki, jest prawdziwy. Właśnie na Zanzibarze znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Od północy i wschodu Zanzibar ochrania mur przepięknej rafy koralowej. Miłośnicy nurkowania z pewnością będą zachwyceni.

Polecamy w tym miejscu

Kamienne Miasto – Stone Town

Owoce morza w wyjątkowej restauracji the Rock

Podwodne życie na rafach otaczających wyspę

Gerezy rude w Parku Narodowym Jozani Forest

Plantację przypraw i zobaczyć jak wygląda gałka muszkatołowa!

Snorkeling z delfinami na południu Zanzibaru

Dzień z żółwiami olbrzymimi na Prison Island

Rejs lokalną łodzią dhow w trójkątym żaglem

Zobacz pozostałe inspiracje