Perła Karaibów

Odradzająca się na mapie turystycznej świata Wenezuela to ”must be” Karaibów. To kraj pełen kontrastów, oferujący niezapomniane doświadczenia zarówno dla miłośników przyrody, jak i kultury. Położona na Morzu Karaibskim, wyspa Margarita słynie z pięknych plaż, błękitnego morza oraz bogatej oferty rozrywkowej. To raj dla miłośników kitesurfingu, windsurfingu i wędkarstwa.

Margaritę od Parku Narodowego Canaima, gdzie pośrodku dzikiej dżungli ukryty jest najwyższy wodospad świata Salto Angel dzieli ok. godzinny lot samolotem. Do największej atrakcji Wenezueli Salto Angel można się dostać drogą wodą – płynąc kilka godzin rzeką otoczoną dziką przyrodą lub można zobaczyć go z góry wybierając helikopter lub awionetkę.

Oprócz imponującego wodospadu Salto Angel, Park Narodowy Canaima oferuje spektakularne formacje skalne, tajemnicze jaskinie i malownicze jeziora, które można odkrywać podczas trekkingów i wycieczek oraz bogactwo fauny i flory. Wizyta w dżungli niewątpliwie jest niezapomnianym przeżyciem.

Okołu godzinny lot dzieli również Margaritę od Los Roques, zwanych karaibskimi Malediwami. To chroniony park narodowy składający się z ponad 300 małych wysp i raf koralowych. Doskonałe miejsce do nurkowania, snorkelingu oraz leniwego wypoczynku na białych plażach. Turkusowy kolor wody i biały piasek sprawiają, że pływanie łódkami pomiędzy wyspami to sama przyjemność.

Polecamy w tym miejscu

Park Narodowy Canaima i wodospad Salto Angel

Archipelag Los Roques

Tepui Roraima

Ciudad Bolivar i Delta Orinoko

Park Narodowy Henri Pittier

Gran Sabana

Karaibskie wyspy Margarita, Isla De Coche, Cubagua

Park Narodowy Morrocoy

Zobacz pozostałe inspiracje