Kochasz poznawać nowe miejsca, kultury czy smaki i chcesz przekazać pasję do podróżowania swoim dzieciom? Jeśli obawiasz się, że długi lot czy zagraniczne zwyczaje są zbyt dużym wyzwaniem dla kilkulatka, przekonaj się, że może to być najpiękniejsza przygoda życia! Poznaj 5 wybranych przez nas kierunków, które warto rozważyć, planując rodzinne wakacje.

1. Południe Europy

Grecja, Włochy czy Turcja to popularne kierunki wakacyjne wybierane przez turystów w każdym wieku. Do największych zalet na pewno należą bezpośrednie, stosunkowo niedługie loty, co przekłada się na komfort podróży. Dlaczego warto wybrać się tutaj na wakacje z dziećmi? Z doświadczenia wiemy, że maluchy pokochają śródziemnomorskie jedzenie, łagodny klimat, ciepłą wodę, piaszczyste plaże oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

2. Teneryfa

Ta hiszpańska wyspa ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji dla dzieci! Najwięcej z nich związanych jest z wodnym światem – to między innymi Loro Park, stanowiący połączenie zoo, ogrodu botanicznego i parku wodnego, w którym można podziwiać pokazy z udziałem delfinów, orek, lwów morskich oraz papug. Na Teneryfie znajduje się też Teide National Park, którego krajobraz nazywany jest księżycowym – ze względu na skutki erupcji wulkanu Teide sprzed ponad 200 lat. Dzieciom spodoba się również rejs łodzią podwodną, wizyty w licznych aquaparkach oraz nietypowe czarne plaże.

3. Finlandia

Skandynawski kraj nie jest typowym kierunkiem wakacyjnym, jednak kryje w sobie tak wiele atrakcji, że szkoda ich nie zobaczyć! To świetny wybór dla miłośników aktywnego wypoczynku, sportów zimowych i wszystkich osób, które nie przepadają za leżeniem na plaży w upalne dni. Finlandia, a konkretnie miasto Rovaniemi, to istny raj dla najmłodszych turystów! Położone na kole podbiegunowym zachwyca krajobrazami, przyrodą, zorzami polarnymi oraz oryginalną architekturą. Znajduje się tutaj wielki plac zabaw inspirowany grą Angry Birds, arktyczne safari, centrum naukowe, kopalnia ametystu, a przede wszystkim… dom Świętego Mikołaja! Możliwość odwiedzenia tej uwielbianej przez dzieci postaci to niewątpliwie marzenie każdego malucha!

4. Meksyk

Choć lot z Polski może być długi i męczący dla maluchów, atrakcje znajdujące się w Meksyku z pewnością są tego warte! Doskonałą zabawę gwarantuje między innymi park wodny Xel-Há, park przygód Xplor czy Xcaret – park rozrywki prezentujący dziedzictwo kulturowe Majów i Meksyku. Młodzi miłośnicy historii lub archeologii zakochają się w piramidach Majów, a osoby marzące o błogim odpoczynku z radością spędzą cały dzień na pięknej, piaszczystej plaży.

5. Afryka

Wycieczka do Tanzanii lub Kenii to prawdziwa przygoda życia w najczystszej postaci! Na safari dzieci będą mogły na żywo, w naturalnym środowisku zobaczyć zwierzęta widywane wcześniej jedynie w telewizji czy ogrodach zoologicznych. Kraje te, wbrew pozorom, to fantastyczne kierunki wakacyjne dla całej rodziny. Docenisz je za doskonałe jedzenie, piękne plaże, infrastrukturę oraz zapewnione bezpieczeństwo.

Podróż samolotem z dzieckiem wydaje się ogromnym wyzwaniem, jednak zagraniczne kurorty oferujące mnóstwo atrakcji i udogodnień są tego warte. Sprawdź aktualne oferty wyjazdów indywidualnych z Margot Travel, by już dziś zaplanować rodzinne wczasy!