W drodze na pustynię Namib

Już w po kilku kilometrach okazuje się dlaczego Namibia nazywana jest krajem kontrastów. Zostawimy nowoczesne miasto, jakim jest Windhoek, dla zapierających dech widoków jakie spotkamy po drodze. Ten nieskażony cywilizacją widok to niesamowita przestrzeń aż po horyzont. Niski drzewostan na sawannie i brak drzew na pustyni pozwala nam podziwiać krajobraz, którego nie zobaczymy nigdzie indziej. Naszym celem dzisiaj jest Sesriem, gdzie spędzimy noc na pierwszym naszym kampingu.

Zachód słońca będziemy podziwiać z Wydmy 45 (Dune 45), a Sesriem Canyon to kolejna atrakcja tego miejsca, bardzo mały ale uroczy i na pewno nie można o nim zapomnieć!

Wschód słońca w Martwej Dolinie

Wstajemy bardzo wcześnie, aby zdążyć na wschód słońca w Sossusvlei. Do zobaczenia mamy Dead Vlaai, słynny kadr fotograficzny znany z wielu magazynów podróżniczych – wyschnięte akacje rosnące w niecce otoczonej najwyższymi wydmami świata –– to miejsce uznane za TOP 3 w National Geographic.

Walvis Bay i Zwrotnik Koziorożca

Wyruszamy w drogę do Walvis Bay – główny port morski kraju położony nad Zatoką Wielorybią, będziemy przemierzać pustynię Namib drogami szutrowymi, podczas podróży możemy się spodziewać dzikich strusi, zebr, oryksów, żyraf oraz zapierających dech w piersiach punktów widokowych! NIE WOLNO ZAPOMNIEĆ o Zwrotniku Koziorożca.

Rejs łodzią na spotkanie delfinów, fok, pelikanów i przy odrobinie szczęścia, wielorybów.

Spitzkoppe – Matternhorn Afryki

Wyruszamy wzdłuż wybrzeża Atlantyku drogą solną. Pierwszy przystanek będzie tuz przed Henties Bay – będziemy zobaczymy wrak statku, który osiadł tam całkiem niedawno.

Zostawiamy chłodne wybrzeże i wyruszamy w głąb lądu – nocleg zaplanowaliśmy w Spitzkoppe, które jest nazywane również Matternhornem Afryki, ponieważ wyglądem przypomina trochę najpiękniejszy szczyt Alp. Mimo że wznosząca się na wysokość 1800 m n.p.m. Spitzkoppe nie jest najwyższą górą w Namibii, to jednak ze względu na zdumiewające kontury jest najbardziej znaną górą tego kraju. Położona w środku niekończącej się równiny niczym wyspa, jest widoczna z bardzo daleka.

Rezerwat Erindi

Przejazd do Erindi. Jesteśmy w jednym z większych prywatnych parków narodowych w Namibii. Powierzchnia Erindi to ponad 70 tyś ha dziewiczej pustyni i buszu. Znajdziemy tu szeroki wachlarz krajobrazów – od sawanny do gęstego buszu i gór. Podczas safari przy odrobinie szczęścia spotkamy lwy, gepardy, nosorożce, słonie!