Barcelona to jedno z najbardziej urokliwych miast Europy. Magia tego miejsca sprawia, że osobiście lub przynajmniej myślami, wraca się do niego po wielokroć. Czym stolica Katalonii zasłużyła sobie na taki sentyment? Zdecydowanie atmosferą!

DLACZEGO WARTO?

Na ilość połączeń lotniczych pomiędzy Polską, a Barceloną nie można narzekać. Częstotliwość rejsów sprzyja atrakcyjnym cenom biletów, a od iberyjskiego słońca dzielą nas zaledwie 3h lotu. Już po wyjściu z samolotu oprócz ogromnej serdeczności Hiszpanów doświadczymy fali relaksującego, kojącego ciepła. W sezonie letnim pogoda nas nie zawiedzie, a słońce bezkarnie rozpieści.

Szerokie, piaszczyste plaże i turkusowa, przejrzysta woda przypomną czym właściwie jest błogi relaks, którego każdy z nas tak mocno wyczekuje. Będzie też aktywnie – w Barcelonie nie brakuje atrakcji i oryginalnych miejsc docenianych przez turystów z całego świata. Idealnym pomysłem na wieczór zdaje się być kolacja z tradycyjnymi tapas w połączeniu z orzeźwiającą owocową Sangrią. Wyjątkowych lokali, do których można udać się, aby doświadczyć kulinarnego spełnienia jest w Barcelonie niezliczenie wiele.

Do tego wszystkiego należy dodać hiszpańską mentalność i mamy gotowy przepis na miejsce idealne. Otwartość, życzliwość i wrodzony „luz” mieszkańców mają ogromny wpływ na pozytywny odbiór tego miejsca.

Dlaczego więc przynajmniej raz w życiu warto odwiedzić Barcelonę? Ponieważ miasto nieustannie tętniące życiem, na każdym kroku wybrzmiewające pozytywną energią, pomoże w pełni zrelaksować ciało i duszę każdego podróżnika – należy tylko spróbować.

POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ!

Miasto słynie ze swojej artystycznej duszy, którą w dużej mierze nadał jej hiszpański architekt Antoni Gaudí. Barcelona to najlepsze miejsce, aby poznać sztukę tego artysty. Jego dzieła są obowiązkowymi punktami na mapie. Kiedy już odwiedzimy ponadczasową Sagrada Familia, zdumiewający Park Güell, przespacerujemy się obok niecodziennych budynków Casa Milà i Casa Batlló, warto spojrzeć na to miasto z nieco innej perspektywy – ze szczytu Wzgórza Montjuïc, na który możemy dotrzeć widokową kolejką. Gdy tylko zapragniemy obejrzeć wyjątkowy pokaz, u podnóży wzgórza natrafimy na Magiczną Fontannę i tym samym niesamowity spektakl świateł, kolorów, wody i muzyki.

Przechadzając się La Rambla – najpopularniejszą ulicą miasta – dotrzeć można do ogromnego targu miejskiego La Boqueria. Stamtąd już tylko o krok od Barri Gòtic. Gotycka dzielnica Barcelony oprócz urokliwych zabytków zapewnia odwiedzającym szeroki wachlarz lokalnych kawiarnii i restauracji w niepowtarzalnym klimacie.
Będąc w Barcelonie warto postawić swoją nogę również na prestiżowym stadionie piłkarskim Camp Nou i w połączonym z nim muzeum klubu FC Barcelona. W tym mieście nie ma czasu na nudę!

CO ZROBIĆ, ABY NAPRAWDĘ DOBRZE JĄ POZNAĆ?

Jak poznać Barcelonę, aby wydobyć z niej wszystko co najlepsze, najprzyjemniejsze i najprawdziwsze? Za pomocą zmysłów!
Zmysły to zdolność odbierania bodźców zewnętrznych. Dzięki nim jesteśmy w stanie poznawać otaczający nas świat i to dzięki nim odczuwamy nieziemską przyjemność. Wykorzystanie wszystkich pięciu zmysłów podczas pobytu w Barcelonie jest dostarczającym najwięcej wrażeń sposobem na doświadczenie uroków tego wyjątkowego miasta.

A gdyby tak na każdy ze zmysłów poświęcić jeden dzień swojej podróży i w pełni oddać się klimatowi tego niezwykłego miejsca? Poznaj sekrety tapas, stwórz własne wino, podejmij muzyczne wyzwanie flamenco czy nawet zostań Master Chef’em! A to wszystko w towarzystwie najpiękniejszych zakątków Barcelony. Niczego nie pominiesz, a zyskasz o wiele więcej POSMAKUJ, POCZUJ, ZOBACZ, DOTKNIJ i POSŁUCHAJ wspólnie z MARGOT TRAVEL podczas wyprawy „BARCELONA PIĘCIU ZMYSŁÓW!”,
o której więcej dowiesz się pod tym linkiem.