POZWÓL SIĘ OCZAROWAĆ

Dzika przyroda i filmowe plenery to codzienna sceneria jaką możesz podziwiać podczas pobytu na Islandii. Te nieprawdopodobne widoki mieszczą się na całkiem niewielkiej powierzchni wyspy, bo na nieco ponad 100 000 km². Co ciekawe, Islandia jest też najmniej zaludnionym krajem w Europie. Gęstość zaludnienia wynosi tu 3,2 osób/km²!

Których atrakcji nie można pominąć? Poznaj Islandię prosto z widokówek!

  • Błękitna Laguna – chwila na relaks i kąpiel w gorących źródłach.
  • Kolorowe góry Landmannalaugar – niesamowite widoki i trasy trekkingowe dla każdego.
  • Prawie 1000 różnorodnych wodospadów – a każdy z nich wyjątkowy! (Najpopularniejsze: Gullfoss, Seljalandsfoss, Skogafoss, Dettifoss oraz Godafoss).
  • Lodowiec Snæfellsjökull – położony na półwyspie Snæfellsnes, nazywanym „miniaturą Islandii”.
  • Około 130 wulkanów – czynnych i nieaktywnych.
  • Gorące źródło Geysir – to właśnie jemu zawdzięczamy nazwę „gejzer” J.
  • Nietypowe plaże: Czarna (Reynisfjara Beach) i Diamentowa (laguna lodowcowa Jökulsárlón).

POCZUJ SIĘ BEZPIECZNE

Granice Islandii pozostają otwarte dla podróżujących. Niewielka ilość zachorowań, duże przestrzenie i mała gęstość zaludnienia pozwalają poczuć się tu niezwykle komfortowo.

Po przybyciu należy poddać się dwóm testom COVID-19 z odstępem 5 dni kwarantanny pomiędzy. Testy są bezpłatne, a krótka kwarantanna spędzona w pięknym miejscu z internetem nie musi być minusem! Osoby przedstawiające ważne międzynarodowe świadectwo szczepień zatwierdzoną szczepionką przeciwko COVID-19 zostaną zwolnione z obowiązku izolacji.

W dodatku, na wyspie nie występuje niemal żadna przestępczość, dlatego też nawet policja nie nosi przy sobie broni. W czasie pobytu na Islandii możesz się więc zarówno w pełni zrelaksować, jak i poczuć wyjątkowo bezpiecznie!

PODRÓŻUJ KOMFORTOWO

Komfort podróży to jeden z najistotniejszych czynników udanej wyprawy – bez niego nawet najciekawszy program może okazać się totalną katastrofą. Na Islandii możesz jednak liczyć na wygodę, której nie doświadczysz w innych częściach świata!

Przede wszystkim, w tym państwie na pewno nie utkniesz w korku J.  Wystarczy tylko kilka minut, aby wyjechać za miasto i znaleźć się w otoczeniu zjawiskowej natury! Innym niepodważalnym atutem podróży na Islandię jest całkowity brak insektów, takich jak komary czy mrówki. Dzięki temu piknik na miękkiej trawie lub delikatnym mchu nabierze zupełnie nowego wymiaru.

Komfortowe domki i niezawodne Wi-Fi sprzyjają zdalnej pracy na Islandii. W otoczeniu dzikiej natury Twoja produktywność wzrośnie, a spacery i poranna kawa na tarasie pozwolą utrzymać work & life balance. Dodatkowo, Islandczycy przywiązują ogromną wagę do ekologii, w związku z czym, 100% produkowanej energii elektrycznej oraz ok. 85% wykorzystywanej energii pierwotnej pochodzi ze źródeł odnawialnych. W każdym z gospodarstw otrzymasz zdatną do picia wodę z kranu. Ponadto, dzięki wiatrom rozwiewającym wszelkie zanieczyszczenia, z pewnością odetchniesz pełną piersią nieskazitelnie czystym islandzkim powietrzem.