Wietnam 02-12.12.2019

Jeden kraj, setki wrażeń

Do wyjazdu pozostało:

76 dni 4 h 1 min

Wietnam od północy aż na południe. Cuda natury, zabytki z listy UNESCO, wypoczynek na plaży w Mui Ne. W programie są takie atrakcje jak rejs po zatoce Ha Long, gdzie z turkusowej wody wyłaniają się wapienne wyspy, Hanoi, gdzie zachwyci romantyczna starówka czy teatr lalek na wodzie, Ho Chi Minh i Hue – dawna i jeszcze dawniejsza stolica Wietnamu.

 

Wietnam wciąż jeszcze kojarzy się ze zdjęciami sprzed czterdziestu lat, kiedy toczył się tam jeden z najkrwawszych konfliktów południowej Azji. Wojna wietnamska zmieniła cały świat, właśnie wtedy narodził się ruch hippisowski i powstała muzyka, której wykonawcy stali się ikonami kultury.

Ale dzisiejszy Wietnam jest już zupełnie innym państwem, a i Sajgon zmienił swoją nazwę oraz zwyczaje. Jest tu wesoło, kolorowo, bardzo smacznie i niezwykle egzotycznie – przekonajcie się sami!

Rozwiń opis

Na skróty

Informacje praktyczne
Galeria
Plan wyjazdu
Dodatkowe

Informacje praktyczne

PRZELOTY
Więcej

Zbiórka dnia 02.12.2019 (poniedziałek) o godzinie 11:00 na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie – stoisko oznaczone logo Motorol między sektorem D i E.

 

Przelot międzynarodowy liniami Emirates Airlines:

 

 • Wylot:

02.12.2019 EK180 Warszawa 13:25 – Dubaj 22:05 (czas lotu: 6 h 05 min)
03.12.2019 EK394 Dubaj 03:30– Hanoi 12:30 (czas lotu: 6 h 45 min)

 

 • Powrót:

11.12.2019 EK393  Sajgon 23:55 – Dubaj 04:25+1 (czas lotu: 7 h 05 min)
12.12.2019 EK179  Dubaj 08:05– Warszawa 11:20 (czas lotu: 6 h 05 min)

 

 

CATERING:

 • Warszawa – Dubaj: lunch
 • Dubaj – Hanoi: przekąska, śniadanie
 • Sajgon – Dubaj: kolacja, śniadanie
 • Dubaj – Warszawa: lunch

 

NAPOJE:

 • wybór soków i napojów bezalkoholowych
 • kawa, herbata
 • wino czerwone, białe, piwo, wybór mocnych alkoholi

 

ROZRYWKA NA POKŁADZIE:

 • wybór filmów, muzyki, gier na indywidualnym panelu

 


Przelot wewnętrzny liniami Vietnam Airlines:

06.12.2019 VN 259  HANOI (HAN) 17:00  – HO CHI MINH CITY (SGN) 19:15  (czas lotu: 2h 15 min)


 

WAŻNE:

–  Osoby pod wpływem alkoholu nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu.

BAGAŻ
Więcej

PRZELOT MIĘDZYNARODOWY EMIRATES AIRLINES:

 • Bagaż główny 30 kg
 • Klienci klasy ekonomicznej mogą zabrać jedną (1) sztukę bagażu podręcznego, której wymiary nie mogą przekraczać 55 x 38 x 20 cm i która waży nie więcej niż 7 kg

 

 

PRZELOT WEWNĘTRZNY VIETNAM AIRLINES:

 • Bagaż główny: 20 kg, suma wymiarów walizki (szerokość + wysokość + głębokość) nie może przekraczać  158 cm
 • Bagaż podręczny: dwie sztuki bagażu podręcznego o łącznej wadze max 12 kg i o wymiarach nie przekraczających jeden bagaż: 56cm x 36cm x 23cm i drugi bagaż: 40 x 30 x 15 cm.

 

Nie zaleca się przewozu następujących przedmiotów w bagażu głównym:

 • gotówki i papierów wartościowych,
 • biżuterii, metali szlachetnych, kamieni szlachetnych,
 • dzieł sztuki, wyrobów artystycznych o dużej wartości,
 • komputerów, aparatów fotograficznych, kamer video, telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych,
 • przyrządów optycznych,
 • powerbanków
 • dokumentów urzędowych, handlowych lub prywatnych, tożsamości i dokumentów podróży,
 • kluczy, leków, płynów, przedmiotów łatwo tłukących się, artykułów żywnościowych, szczególnie łatwo psujących się.

 

 

Bagaż podręczny nie może zawierać:

 • broni palnej i innego rodzaju broni jak i jej imitacji,
 • przedmiotów o ostrych końcach lub krawędziach (m.in. nożyczki, pilniczek, żyletki, rzutki, korkociągi, pęsety, scyzoryki, noże itp.).

 

LEKI I KOSMETYKI W BAGAŻU PODRĘCZNYM

Pasażerowie mogą przewozić leki i kosmetyki w bagażu podręcznym, jednak w oryginalnych opakowaniach nie większych niż 100 ml. Dodatkowo muszą być one zapakowane w przezroczystą i zamkniętą torebkę.

PRZEPISY WJAZDOWE, CELNE, ZDROWOTNE
Więcej

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE. Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. Aby wiza mogła być wydana paszport obywatela RP musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia terytorium Wietnamu.

Polska znalazła się w gronie 40 państw, których obywatele od 1 lutego 2017 r. mogą ubiegać się o wizę do Wietnamu za pośrednictwem sieci Internet, w ramach mającego trwać dwa lata programu pilotażowego elektronicznego systemu wizowego. Dnia 1 lutego 2019 r. program został przedłużony o kolejne dwa lata. Każdemu uczestnikowi zostanie wyrobiona e-wiza. E-wiza jest wizą jednokrotnego wjazdu, o maksymalnej długości pobytu do 30 dni.

 

PRZEPISY CELNE. Ograniczenia celne nie odbiegają specjalnie od norm ogólnie przyjętych w innych krajach – nie podlegają ocleniu rzeczy przeznaczone do użytku osobistego w ilościach nie wskazujących na przeznaczenie handlowe. Przedmioty o większej wartości, a także gotówkę powyżej 5 000 USD i złoto powyżej 300 g należy zgłosić w deklaracji celnej. Niekiedy służby graniczne kontrolują przywożone i wywożone nośniki danych np. płyty CD, a także książki i czasopisma.

PRZEPISY PRAWNE. Kary za złamanie prawa są bardzo surowe. Za posiadanie czy rozprowadzanie narkotyków grozi nawet kara śmierci. Obowiązuje zakaz wywozu przedmiotów zaklasyfikowanych jako dobra kultury czy przedmiotów antycznych (ponad 100-letnich).

 

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Obecnie nie ma informacji o występowaniu jakiejkolwiek epidemii. WHO zaleca szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B, durowi brzusznemu, boreliozie (encefalitis) i tężcowi. Osoby przybywające z krajów zagrożonych epidemiologicznie mają obowiązek poddania się kontroli oraz muszą wypełnić formularze zdrowotne na przejściu granicznym. W Wietnamie spotyka się zachorowania na dengę, wirusa zika (obie choroby rozprzestrzenia ten sam gatunek komara) oraz malarię. Ponadto dzieci powyżej 1 roku przybywa­jące z terenów zagrożonych żółtaczką oraz osoby przybywające z terenów zagrożonych epidemiami muszą przedstawić świadectwa szczepień. Generalnie poziom opieki medycznej w Wietnamie zdecydowanie odbiega od standardów europejskich. W dużych miastach (Ho Chi Minh, Hanoi) czynne są prywatne kliniki medyczne, w których poziom usług jest na zdecydowanie wyższym poziomie, lecz koszt pobytu w nich jest bardzo wysoki. Za konsultację medyczną trzeba zapłacić ok. 50-90 USD. W związku z tym zdecydowanie zalecamy wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia, które pokryje koszty ewentualnych usług medycznych.

 

BEZPIECZEŃSTWO. Wietnam jest krajem stosunkowo bezpiecznym. Nie odnotowuje się tu ataków terrorystycznych czy zbrojnych napaści. Przestępstwa pospolite takie jak rozboje, pobicia czy włamania należą do rzadkości. Wyjątkiem są kradzieże kieszonko­we oraz coraz częściej spotykane kradzieże zuchwałe – na tzw. “wyrwę”, które są plagą dużych skupisk ludzkich. Te ostatnie często, dokonywane przez młodych ludzi poruszających się na skuterach, co dotyczy nie tylko ruchliwych ulic, ale nawet bezpośrednich okolic wejść do hoteli, w których zatrzymują się turyści.

Należy zachować zdrowy rozsądek przy poruszaniu się po kraju i używaniu urządzeń utrwalających obraz i dźwięk – nie wolno fotografować/nagrywać obiektów wojskowych oraz niektórych siedzib władz państwowych, należy unikać wszelkich demonstracji, manifestacji i protestów ulicznych (również nie należy ich fotografować, nagrywać). Korzystanie z tzw. dronów wymaga wcześniejszego uzyskania odpowiedniej zgody Ministerstwa Obrony Narodowej Wietnamu, wwożenie tych urządzeń do Wietnamu i korzystanie z nich bez ww. zgody naraża na poważne konsekwencje karne.

W związku z odnotowanymi zatruciami alkoholem metylowym, prowadzącymi do zgonu, odradzamy spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia.

 

(Źródło: MSZ)

PRZYDATNE INFORMACJE
Więcej

CZAS: Różnica czasu między Wietnamem a Polską to +6 godzin w czasie zimowym,  (w Wietnamie nie ma zmiany czasu z zimowego na letni).

 

ROAMING: Pomimo aktywnych usług roamingowych polskich operatorów, komunikacja za pomocą polskich telefonów może być utrudniona lub niemożliwa. Nie wszyscy polscy operatorzy telefonii komórkowej posiadają umowy roamingowe z sieciami wietnamskimi. W związku z tym wskazane jest wykupienie karty miejscowego operatora. Karty te podlegają rejestracji – przy zakupie konieczne może być okazanie paszportu.  Przy użyciu lokalnej karty połączenia z Polską realizowane są bez przeszkód.

 

WALUTA: Jednostką monetarną aktualnie używaną w Wietnamie jest oznaczany międzynarodowym symbolem VND dong wietnamski.

 • 10.000 dongów wietnamskich jest  warte około 1,70 zł (aktualny kurs donga wietnamskiego).
 • 1 USD to około 20.000 VND
 • najniższy banknot wietnamskich dongów będący w obiegu to 500 (czyli około 10 groszy).
 • walutę (dolary, euro) można wymienić w banku, hotelu lub na lotnisku. Bez problemu wymieniane są wszystkie popularne waluty: dolary amerykańskie, australijskie, euro, funty brytyjskie itd. Trzeba pamiętać, że niskie nominały mogą mieć niższe kursy.

 

Bankomaty są szeroko dostępne w większych miastach w kraju. Nie wszystkie jednak obsługują karty debetowe i kredytowe polskich banków. W zależności od operatora, do którego należy bankomat, występują limity maksymalnych jednorazowych wypłat. Wypłaty realizowane są w walucie miejscowej (wietnamski dong). Przy korzystaniu z bankomatów warto się upewnić, czy nie ma na nich zainstalowanych nakładek kopiujących dane z paska magnetycznego na karcie.

 

Karty płatnicze największych firm międzynarodowych są uznawane w wielu punktach handlowych i usługowych, szczególnie w większych miastach kraju. Mniejsze, lokalne punkty – w szczególności na prowincji – przyjmują w większości wyłącznie gotówkę. W okolicach popularnych turystycznie w wielu lokalach można płacić w dolarach, jednak ich przelicznik na miejscową walutę najczęściej wówczas jest mniej korzystny, niż gdy posługujemy się miejscowymi pieniędzmi wymienionymi w banku.

Przy płatnościach w gotówce warto przeliczyć resztę, którą wydał sprzedawca/usługodawca – zdarzają się pomyłki, najczęściej na niekorzyść klienta. Dobrze jest również zwrócić szczególną uwagę na wygląd banknotów miejscowej waluty – szczególnie nominały 500 000 i 20 000 wietnamskich dongów są do siebie podobne (oba banknoty są niebieskie) mogą się pomylić osobie nieprzyzwyczajonej do ich używania.

 

 

SKLEPY, TARGOWANIE SIĘ: W małych miejscowościach na prowincji mogą wystąpić problemy z zaopatrzeniem w artykuły spożywcze i środki higieniczne. Sklepy czynne są codziennie, również w soboty i niedzielę, przeważnie od 7-8.00 do godz. 20.00, czasem nawet dłużej. W większości  z  nich (tam, gdzie nie ma wywieszonych cen) można się targować. Należy mieć na uwadze, że obcokrajowcy często dostają dużo wyższą cenę, niż miejscowi.

 

ELEKTRYCZNOŚĆ: Napięcie w sieci elektrycznej wynosi 220 V. Choć w Wietnamie spotkać można różne rodzaje wtyczek, z reguły stosuje się typy z dwoma okrągłymi bolcami typu E, czyli takie same jak w Polsce, często również sprzedawane są urządzenia z wtyczkami typu amerykańskiego (typ A). W przypadku gniazdek spotyka się te, obsługujące zarówno wtyczki typu europejskiego (typ E, F), amerykańskiego (typ A), a nawet typu brytyjskiego (typ G).

 

DRONY: Korzystanie z bezpilotowych apartów latających (tzw. dronów) do fotografii lub nagrywania materiału wideo podlega dużym ograniczeniom – konieczne jest uzyskanie zgody Ministerstwa Obrony Narodowej Wietnamu na każdorazowe jego użycie i stosowanie się do restrykcyjnych przepisów (nie są wydawane zgody na filmowanie w pobliżu niektórych obiektów). Wietnamskie służby celne mogą skonfiskować bezpilotowe aparaty latające na lotniskach przy wjeździe, w sytuacji gdy ich właściciel nie posiada zgody na wwóz i korzystanie.

 

POGODA: Grudzień jest dobrym miesiącem na zwiedzanie zarówno północnej, jak i południowej części Wietnamu. W centrum państwa sytuacja zaczyna się poprawiać, a opady stają się coraz słabsze. W tym okresie spodziewajmy się błękitnego nieba oraz pięknej, słonecznej pogody.

Na południu Wietnamu panuje typowy klimat tropikalny. Przez cały rok jest bardzo ciepło i wilgotno, a temperatury powietrza nie spadają poniżej 20 °C.  Pora sucha trwa od grudnia do kwietnia. O tej porze roku bywa gorąco, ale jest również słonecznie i sucho. Opady deszczu są niewielkie, a wilgotność powietrza wynosi około 50%. Średnie temperatury powietrza w tym okresie wynoszą 21-28 °C.

Grudzień na północy jest jednym z najbardziej suchych miesięcy w roku. Średnie temperatury powietrza w tym okresie wynoszą 17-22°C.

UBEZPIECZENIE
Więcej

Klienci udający się w podróż są objęci poniższym ubezpieczeniem z AXA.

Ubezpieczycielem jest Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA.

Numer Polisy: 108980

 

Zakres ubezpieczenia:

 • KL (koszty leczenia) 100.000 EUR
 • NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 4.000 EUR
 • BP (bagaż podróżny) 400 EUR (nie obejmuje m.in. sprzętu fotograficznego)
 • OC (odpowiedzialność cywilna) 50.000 EUR
 • SS (sprzęt sportowy) 500 EUR
 • CP (koszty leczenia skutków chorób przewlekłych i nowotworowych) do 10.000 EUR

 

* Ubezpieczenie obowiązuje w od dnia rozpoczęcia imprezy do daty jej zakończenia.

* Ubezpieczenie nie obejmuje zdarzeń pod wpływem alkoholu.

 

OWU MULTITRAVEL

HOTELE
Więcej

Hanoi – Tirant Hotel 4*

 • Tirant Hotel jest położony na Starym Mieście, kilka chwil spacerem od jeziora Hoan Kiem. Oferuje on eleganckie pokoje z takimi udogodnieniami, jak bezpłatne WiFi i telewizor z płaskim ekranem. Goście mają też do dyspozycji centrum spa i odkryty basen, który jest czynny w sezonie. Na miejscu znajduje się również restauracja i bar.
 • Obiekt udostępnia Gościom klimatyzowane pokoje z przytulnym wystrojem, klasycznymi drewnianymi meblami i drewnianą podłogą. Wyposażenie pokoi obejmuje sejf, lodówkę i czajnik elektryczny. Każdy pokój dysponuje także przeszkloną łazienką, w której zapewniono prysznic z ciepłą wodą. Na życzenie Goście mogą delektować się śniadaniem w zaciszu własnego pokoju.
 • Goście, którzy chcą zwiedzić Hanoi, mogą skorzystać z usług transferu i usług punktu informacji turystycznej. Personel obiektu chętnie pomaga również w załatwieniu spraw służbowych i zamówieniu usług opieki nad dziećmi.
 • W restauracji Tirant podawane są dania kuchni lokalnej i międzynarodowej. Salon Skyline serwuje rozmaite napoje, wina i napoje alkoholowe.
 • Tirant Hotel jest oddalony o 800 metrów od opery oraz o 7 minut jazdy od dworca kolejowego w Hanoi. Dojazd na międzynarodowe lotnisko Noi Bai zajmuje 50 minut.

 

Ha Long Bay – Calypso Cruise 4*

 • Calypso Cruise to piękny tradycyjny statek pływający wzdłuż zatoki Halong. Klimatyzowane pokoje urządzone są w stylu orientalnym z podłogami wyłożone wykładziną oraz widok na zatokę. Wszystkie pokoje są dźwiękoszczelne i objęte są zakazem palenia. W łazience znajduje się prysznic z ciepłą wodą i bezpłatny zestaw kosmetyków.
 • Na pokładzie Goście mogą wziąć udział w porannych sesjach Tai Chi na tarasie słonecznym lub udać się do spa na relaksujący masaż (płatny dodatkowo). Atrakcje wodne obejmują pływanie, nurkowanie z rurką i kajakarstwo.
 • Wszystkie posiłki są na pokładzie i składają się z kuchni wietnamskiej i międzynarodowej. Specjalne posiłki dietetyczne, takie jak potrawy wegetariańskie, są dostępne na życzenie. W barze dostępne są wina i koktajle.

 

Ho Chi Minh – Central Palace Hotel 4*

 • Hotel Central Palace usytuowany jest w Ho Chi Minh, w odległości 200 metrów od Pałacu Zjednoczenia. Obiekt oferuje odkryty basen, a z jego okien roztacza się widok na miasto. Na miejscu do dyspozycji Gości jest taras, centrum fitness, restauracja i bezpłatny prywatny parking.
 • Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych. Niektóre z nich obejmują część wypoczynkową. W każdym zapewniono czajnik. Prywatna łazienka w pokojach wyposażona jest w wannę lub prysznic. Dla Gości przygotowano szlafroki i kapcie. Na terenie całego hotelu Central Palace można korzystać z bezpłatnego WiFi.
 • Recepcja czynna jest przez całą dobę.
 • Hotel usytuowany jest 300 metrów od Muzeum Miasta Ho Chi Minh oraz 400 metrów od targu Ben Thanh. Odległość od międzynarodowego lotniska Tan Son Nhat wynosi 7 km.

 

Mui Ne – Pandanus Beach Resort & Spa 4*

 • Czterogwiazdkowy Pandanus Resort jest położony w odległości 1,6 km od targu w miejscowości Mui Ne. Ten nadmorski obiekt dysponuje tropikalnym ogrodem o powierzchni 10 hektarów, dużym odkrytym basenem, mogącą pomieścić 12 osób wanną z hydromasażem i 2 lokalami gastronomicznymi.
 • Goście mogą korzystać z bezpłatnych rowerów i bezpłatnego transferu na plażę Ham Tien.
 • Obiekt oferuje pokoje, apartamenty oraz bungalowy utrzymane w kremowej kolorystyce i przyozdobione żółtymi, jasnobrązowymi oraz czarnymi akcentami. Można w nich korzystać z bezpłatnego WiFi i klimatyzacji. Wszystkie wyposażono ponadto w szafę z sejfem, telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych oraz minibar.
 • Standardowe udogodnienia obejmują ponadto łazienkę z kabiną prysznicową i bezpłatnym zestawem kosmetyków.


ALL INCLUSIVE PANDANUS OBEJMUJE: oficjalnie 06:00 – 22:00 + jeden bar Waterfall Lounge do 01:00

 

 • Śniadania i a’la carte lunch
 • Wieczorny wine & cheese 17:00 – 17:30 poza niedzielami
 • Kolacje barbecue przy basenie z muzyką na żywo
 • Koktajle (soki, soft drinki, piwo, wino, alkohole mocne)
 • Café Blue Lagoon Restaurant (24 hours)
 • Sun Terrace Restaurant (08:30 – 18:00. Przekąski & Light Lunch: 11:00 – 17:00)
 • Waterfall Lounge (16:00 – 01:00 – ostatnie zamówienie 00:45)
 • Mini bar uzupełniany codziennie
 • Room service
 • Jeden 60-minutowy zabieg Spa dziennie do wyboru z menu Spa
 • Wycieczka do portu, gdzie można podpatrzeć życie mieszkańców
 • Nielimitowane:
 • cooking classes
 • Pralnie
 • Zajęcia Tai Chi i Yoga
 • Mui Ne Walking Tour
 • Bus do Mui Ne market
 • Korty tenisowe, badminton, siatkówka, piłka nożna, petanka, bilard, ping pong
 • Karaoke
 • Wypożyczalnia rowerów
 • WIFI
 • Baseny i jaccuzi
O KRAJU
Więcej

Socjalistyczna Republika Wietnamu

Język urzędowy: wietnamski
Języki używane: wietnamski
Stolica: Hanoi
Ustrój polityczny: socjalizm
Liczba ludności: 86.02 mln
Powierzchnia: 331 051 km2
Waluta: dong wietnamski (VND)
Religia dominująca:  buddyzm
KONTAKT
Więcej

Pytania prosimy kierować do:

 

Ewa Malawska

tel. +48 735 978 827

e-mail: ewa.malawska@margottravel.pl

 

Plan wyjazdu

Dzień 1
Poniedziałek, 02.12.2019: WYRUSZAMY!
Opis
 • 11:30 Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina przy stanowisku odpraw oznaczonym logo Motorol.
 • Nadanie bagażu i odprawa na lot do Dubaju.
 • Wylot o 13:25 i lądowanie w Dubaju o 22:00 (zmiana czasu + 3 godz.).
 • Czas oczekiwania na lotnisku – ok. 4 godzin.
Dzień 2
Wtorek, 03.12.2019: HANOI
Opis
 • Wylot do Dubaju o godz. 03:30.
 • Lądowanie na lotnisku Noi Bai w Hanoi o godz. 12:30 (+ 3 godz. w stosunku do Dubaju).
 • Tradycyjne powitanie. Odbiór bagażu procedury wizowe.
 • Przejazd do hotelu w Starej Części Hanoi (około 1 godziny).
 • Ok.15:30 zakwaterowanie w hotelu.
 • Chwila relaksu po podróży.
 • Przejazd na kolację nad jezioro do Tay Sen Ho Tay – wielki bufet dań wietnamskich. Zapewniamy pomoc w wyborze dań!
 • Około 21:00 powrót do hotelu.
 • Wieczorem wszystkich chętnych zapraszamy na eksplorację Hanoi by night! Zakupy, nocny market, imprezowa dzielnica, knajpki, puby – eksplorujemy do północy!

 

Nocleg w hotelu Tirant 4*  w centrum starego Hanoi.

Dzień 3
Środa, 04.12.2019: ZWIEDZANIE HANOI
Opis
 • Śniadanie w hotelu.
 • Całodniowe zwiedzanie Hanoi:

– Uniwersytet Narodowy, poetycko nazwany Świątynią Literatury. Świątynia została wybudowana w 1070 roku, pełniąc początkowo rolę religijną, by po 6 latach stać się Uniwersytetem Narodowym. Studia trwały nawet 7 lat i tylko nieliczni je kończyli. Dla uszanowania tych, którym się to udało ich nazwiska są wyryte na kamiennych tablicach.

Pagoda Jednej Kolumny – Chua Mot Cot

Mauzoleum Ho Chi Minha – z zewnątrz

 • Lunch w restauracji Ngon Villa w centrum Hanoi.
 • Powrót do hotelu, chwila oddechu.
 • Po południu spacer nad Jezioro Odzyskanego miecza i słynny Czerwony Most. Wejście na wyspę Żółwia i do światyni Ngoc Son.
 • Na zakończenie dnia obejrzymy teatr lalek na wodzie, który można zobaczyć tylko w Wietnamie. Swój początek miał ponad 1000 lat temu, w wiejskich terenach delty rzeki Czerwonej na północy Wietnamu.
 • Wieczorem spacer na kolację do Highway 4 – wietnamskie przysmaki plus degustacja tradycyjnych nalewek!
 • Około 21:30 powrót do hotelu i dla chętnych dalszy ciąg poznawania Hanoi nocą.

 

Nocleg w hotelu Tirant 4*  w centrum starego Hanoi.

Dzień 4
Czwartek, 05.12.2019: HANOI – HA LONG BAY
Opis
 • Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie.
 • 09:00 Wyjazd w kierunku zatoki Ha Long (130 km)
 • Około 12:00 przyjazd do Portu Hai Phong i zaokrętowanie – rozpoczniemy rejs po magicznej zatoce Ha Long Bay – wpisanej jako przyrodniczy cud świata na listę UNESCO, a w tłumaczeniu której nazwa brzmi Zatoka Zesłanych Smoków. To tutaj zjeżdżają się turyści z całego świata, oglądać niespotykane formacje skalne rozsiane po zatoce.
 • Zaokrętowanie na łodzie (dwie dla grupy) Calypso.
 • Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa z Kapitanem.
 • Lunch i rejs w kierunku południowej części zatoki. Po drodze mijać będziemy znane formacje skalne.
 • Pływanie kajakami w grotach i jaskiniach zatoki Lan Ha – okazja do podziwiania przepięknych formacji skalnych.
 • Możliwość kąpieli w lagunie.
 • Popołudniu pokaz kulinarny kuchni wietnamskiej.
 •  Kolacja na łodzi, a następnie relaks przy barze.

 

Nocleg na pokładzie łodzi w dwuosobowych kajutach.

Dzień 5
Piątek, 06.12.2019: HA LONG BAY – HANOI - HO CHI MINH
Opis
 • 06:30 Poranne Tai Chi na pokładzie.
 • 07:00-08:00 Lekkie śniadanie.
 • około 08:30 wykwaterowanie z kabin i z Gia Luan Pier przejazd busami ok. 20 minut do dawnego szpitala usytuowanego w grocie – dowiemy się więcej o trudnej o historii Wietnamu.
 • Powrót na Calypso i  wczesny lunch na łodzi – w tym czasie będziemy zmierzać do portu.
 • Zejście z pokładu w porcie Tuan Chau i przejazd do Hanoi (ok. 4 godz.) na lotnisko Noi Bai.
 • O 17:00 przelot liniami Vietnam Airlines na południe do Ho Chi Minh (2 godziny).
 • Lądowanie o 19:15 w Ho Chi Minh (Sajgon).
 • Kolacja w restauracji grillowej – na świeżym powietrzu!
 • Po kolacji przejazd do Hard Rock Cafe, gdzie czekać na nas będzie mini barek na wyłączność – bawimy się do zamknięcia klubu 24:00.
 • Przyjazd do hotelu około północy, zakwaterowanie i nocleg.

 

Nocleg w hotelu Central Palace Hotel 4* w Ho Chi Minh.

Dzień 6
Sobota, 07.12.2019: HO CHI MINH – MUI NE
Opis
 • Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie.
 • 09:00 przejazd w kierunku Mui Ne (ok. 5 godzin) do resortu Pandanus 4* All Inclusive.
 • Około 14:00 Zakwaterowanie i zasłużony relaks.
 • Lunch w resorcie.
 • Kolacja w opcji All Inclusive w resorcie.

 

Nocleg w hotelu Pandanus Resort 4* w Mui Ne

Dzień 7
Niedziela, 08.12.2019: RELAKS W PANDANUS RESORT
Opis
 • Dzień relaksu po wyczerpującym zwiedzaniu w pierwszej części programu – śniadanie, lunch i kolacja w hotelu w opcji all inclusive.
 • Korzystanie z bardzo bogatej oferty All Inclusive – zabieg Spa 1 x dziennie, wycieczka do portu, zajęcia jogi i Tai Chi, rozgrywki sportowe, itp.

 

Nocleg w hotelu Pandanus Resort 4* w Mui Ne.

Dzień 8
Poniedziałek, 09.12.2019: RELAKS W PANDANUS RESORT
Opis
 • Dzień relaksu po wyczerpującym zwiedzaniu w pierwszej części programu – śniadanie, lunch i kolacja w hotelu w opcji all inclusive.
 • Korzystanie z bardzo bogatej oferty All Inclusive – zabieg Spa 1 x dziennie, wycieczka do portu, zajęcia jogi i Tai Chi, rozgrywki sportowe, itp.

 

Nocleg w hotelu Pandanus Resort 4* w Mui Ne.

Dzień 9
Wtorek, 10.12.2019: RELAKS W PANDANUS RESORT
Opis
 • Kolejny dzień relaksu po wyczerpującym zwiedzaniu w pierwszej części programu – śniadanie, lunch i kolacja w hotelu w opcji all inclusive.
 • Korzystanie z bardzo bogatej oferty All Inclusive – zabieg Spa 1 x dziennie, wycieczka do portu, zajęcia jogi i Tai Chi, rozgrywki sportowe, itp.
 • Pożegnalna kolacja BBQ i impreza przy basenie.

 

Nocleg w hotelu Pandanus Resort 4* w Mui Ne.

Dzień 10
Środa, 11.12.2019: MUI NE – HO CHI MINH - WYLOT
Opis
 • Śniadanie w hotelu.
 • Lunch w hotelu.
 • Do godziny 13:00 wykwaterowanie.
 • O 14:00 wyjazd w drogę powrotną do Sajgonu (ok. 5 godzin).
 • 18:00 Kolacja pożegnalna w Sajgonie.
 • O 21:00 przejazd na lotnisko. Odprawa na lot.
 • O godzinie 23:55 wylot do Dubaju.
Dzień 11
Czwartek, 12.12.2019: DUBAJ - WARSZAWA
Opis
 • O godz. 04:35 lądowanie w Dubaju.
 • Czas oczekiwania na lotnisku – ok. 2,5 godz.
 • O 08:05 wylot do Warszawy i lądowanie o 11:20

WIETNAMSKIE CIEKAWOSTKI

1. Największe miasto Wietnamu to Ho Chi Minh, czyli dawniejszy Sajgon. Zamieszkuje je 8,2 miliona osób. Na drugim miejscu jest Ha Noi (7,4 miliona), a na trzecim Hai Phong (1,9 miliona).

 

2. Choć tamtejsi mieszkańcy poznali kawę dopiero w XIX wieku, to obecnie Wietnam jest drugim co do wielkości eksporterem kawy na świecie. Jedynie ryż jest częściej wysyłanym towarem eksportowym.

 

3. W wietnamskich miastach panuje taki ruch, że najefektywniej porusza się tam motocyklami i skuterami. I to właśnie te pojazdy dominują na drogach, zwłaszcza w miastach. Statystycznie każda rodzina w Wietnamie posiada dwa takie pojazdy.

 

4. We wschodniej Azji liczba „4” uważana jest za pechową, ponieważ słowa „cztery” i „śmierć” mają bardzo podobną wymowę w językach chińskim, wietnamskim, koreańskim i japońskim. W niektórych budynkach pomijane są piętra czwarte, a przy numeracji domów omija się numery zawierające czwórkę. To trochę jak w przypadku pechowej liczby „13” w amerykańskiej popkulturze.

 

5. W Wietnamie występuje charakterystyczna rasa świń: Świnia Wietnamska, która pochodzi z terenów Azji południowo wschodniej. Jest żyjąca tam dziką świnią o charakterystycznej pomarszczonej głowie i krótkim ryjku. Ich brzuch prawie dotyka ziemi.