Podróż śladami jaguara

Gwatemala & Meksyk

na zapytanie

Etno przygoda w Gwatemali & relaks na Riviera Maya

Zapraszamy na wyprawę marzeń – tropem Jaguara.

 

Do tajemniczej Gwatemali, gdzie weźmiemy udział w szamańskich ceremoniach,  odkryjemy sekrety kawy, zobaczymy wschód słońca nad jeziorem Atitlan, poznamy tajemniczego Maximona, zwiedzimy najsłynniejsze miasto Majów – Tikal, a na zakończenie podróży zaznamy relaksu w 5* hotelu All Inclusive na Riviera Maya w Meksyku! To tylko mały wycinek tego co czeka na Was podczas tej wyprawy! Dla wszystkich żądnych przygód, lubiących świetne towarzystwo i kolekcjonerów wrażeń 🙂

 

To wszystko przeżyjesz z Margot Travel w ciągu 12 dni podróży!

Atrakcje, które musisz zobaczyć!

Wschód i zachód słońca nad najpiękniejszym jeziorem Atitilan
Weź udział w niezwykłej ceremonii kakao
Kolonialną Antigua Guatemala, czyli starą Gwatemalę
Tikal - jedne z najpiękniejszych ruin w Ameryce Środkowej
Pielgrzymki kolorowych sprzedawców w Chichi
Poznaj Maximona w kapeluszu z cygarem w ustach
Skosztuj kawy na plantacji Finca la Azotea z 150-letnią tradycją
Zażywaj witaminy D3 na piaskach Riviera Maya!

Program wyprawy:

DZIEŃ 1: Viva Guatemala!
Więcej

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Poranny przelot do Gwatemala City z przesiadką (w Amsterdamie i Panama City).  Lądowanie o 20:54 i przywitanie  i przejazd do miasta Antigua Guatemala (1 godz.), gdzie spędzimy kolejne dwie noce w Hotelu Posada de don Rodrigo 4*.

 

Antigua znajduje się 45 km na zachód od Guatemala City. Całe miasto, wraz ze  słynnym widokiem na Volcán de Agua (3766 m n.p.m.), jest wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Było stolicą kraju aż do końca XVIII wieku, kiedy trzęsienie ziemi zniszczyło jego dużą część i władze kolonialne nakazały opuszczenie miasta. Jego przepiękne żywe kolory, atmosfera i obłędne położenie sprawiają, że ciężko się stąd wyjeżdża!

 

Są miasta, w których można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Taka jest dawna stolica Ameryki Środkowej, La Antigua Guatemala, czyli Stara Gwatemala. Kocha się ją  za jej kruchość: trwa setki lat, wiecznie zagrożona unicestwieniem!

 

Nocleg w Hotelu Posada de don Rodrigo 4*.

DZIEŃ 2: Wioski wokół Antigua i Antigua Walking Tour
Więcej

Dzisiaj etnograficzny tour po małych wioskach wokół Antigua Guatemala; gdzie poznamy ich historię poprzez budynki, żywą kulturę i będziemy podziwiać widoki.

Podczas tej wycieczki kulturalnej odwiedzimy:

  • San Juan El Obispo (znajduje się tutaj jeden z pierwszych kościołów katolickich w Gwatemali, mieszkał tutaj pierwszy arcybiskup Gwatemali – Francisco Marroquína),
  • San Pedro Las Huertas, Ciudad Vieja (siedziba drugiej dawnej stolicy Gwatemali, która została pogrzebana przez lawinę błotną wywołaną trzęsieniem ziemi w 1541 r.),
  • Eksperymentalną ekologiczną farmę orzechów makadamia
  • Społeczność San Antonio Aguas Calientes
  • Popołudniu, spacer po starówce jednego z najpiękniejszych miasteczek Gwatemali – po Antigua Guatemala,, muzea, klasztory, targi, galerie sztuki i place tego kolonialnego miasta. Odwiedzimy m.in. klasztor kapucynów, park centralny, główną katedrę i jej ruiny oraz Muzeum Czekolady.

 

Nocleg w Hotelu Posada de don Rodrigo 4*.

DZIEŃ 3: La Azotea Coffee Farm / Chichicastenango Market / Jezioro Atitlan
Więcej

Po śniadaniu udamy się do Chichicastenango (2,5 godz.),

 

Po śniadaniu udamy się do Chichicastenango (2,5 godz.), a po drodze odwiedzimy Plantację Kawy La Azotea, gdzie zobaczymy kawę na różnych etapach wzrostu i prześledzimy drogę jaką przechodzi trafiając na nasze stoły!

Po kawowej przerwie ruszymy dalej by cieszyć się wielokolorowym targiem etnicznym, gdzie zapach kadzidła i mistycyzm ludu zapowiada wyjątkową atmosferę, poćwiczymy negocjacje cenowe i odwiedzimy kościół, w którym mieszają się tradycje Majów i Katolików.

 

Chichicastenango to targ, który w każdy czwartek i niedzielę pojawia się i znika jako jedna ze starożytnych tradycji handlowych gór Gwatemali, a teraz zachwyca odwiedzających.

 

Po południu przejazd (1 godz.) nad jezioro AtitlanMajańską Atlantydę. Otoczone przez trzy majestatyczne wulkany o wysokości ponad 3 tyś metrów każdy (Atitlán, Tolimán i San Pedro) jest uważane za jedno z najpiękniejszych jezior świata! Wieczór spędzimy w magicznym miejscu z przepięknym widokiem na jezioro i wulkany!

 

Nocleg w hotelu Posada de don Rodrigo Panajachel nad jeziorem Atitlan.

DZIEŃ 4: Rejs po jeziorze Atitlan & majańska ceremonia kakao
Więcej

Po śniadaniu rejs łodzią do wioski San Juan La Laguna, która słynie z artystów. Tutejsze kobiety pokażą nam proces ręcznego tkania tradycyjnych wzorów oraz naturalnego farbowania. Odwiedzimy również studio twórców murali ściennych, których jest tutaj mnóstwo!

 

Następnie udamy się do Santiago Atitlan, jednego z niewielu miejsc, w których Majowie nadal czczą Maximona uważanego za Boga. To również jedno z ostatnich miejsc w okolicy, gdzie można spotkać prawdziwych Indian mówiących po Tz´utujul. Indianie próbują sprzedać tradycyjne wyroby turystom, ktoś plecie kapelusze, chętnych do pokazania sanktuarium Maximona nie ma wielu.

 

Maximon to niestandardowy święty: w ustach trzyma cygaro, uwielbia tequillę, a wielu jego wyznawców ma problemy z prawem. Co roku, siedzibą świętego jest inny dom w wiosce. Jego figurki czci się do dziś w górzystych terenach Gwatemali, szczególnie podczas Wielkiego Tygodnia. Do Maximona nie idzie się na klęczkach, z pokorną miną i błagalnym wzrokiem. Trzeba wejść pewnie, z butelką dobrej tequilli i paczką papierosów. Czerwone Marlboro mogą mu nie przypaść do gustu, więc warto zaopatrzyć się w cygara.

 

Zwieńczeniem naszej przygody będzie udział w ceremonii kakao Majów w Marcos La Laguna, podczas której poczujemy więź i moc z duchami przodków Majów zwanymi nahualami.

Nocleg w hotelu Posada de don Rodrigo Panajachel nad jeziorem Atitlan.

 

DZIEŃ 5: Iximche / przelot do Flores
Więcej

Poranny transfer na lotnisko w Gwatemali (około 3 godziny) na trasie zwiedzanie Iximche w Tecpán.

Iximché było miastem Majów Cakchiquel założonym w 1463 roku, niespełna sto lat przed przybyciem Hiszpanów, którzy odegrali decydującą rolę w hiszpańskim podboju tego regionu Gwatemali. Dobre okazja, aby zobaczyć ceremonię Majów wykonywaną przez mieszkańców.

18:25 lot z Gwatemala City do Flores. 19:25 lądowanie i transfer do hotelu we Flores.

Nocleg w Hotelu Isla de Flores.

DZIEŃ 6: Tikal – Miasto Głosów (UNESCO)
Więcej

Dzisiejszy dzień poświęcimy na poznanie najważniejszego miasta w świecie Majów, będącym połączeniem natury i archeologii wpisanego na listę UNESCO, czyli Tikal.

 

Bogata przyroda, tysiącletnie świątynie, milczący świadkowie narodzin i świetności, a także upadku jednej z najważniejszych cywilizacji na naszej planecie, to wszystko czeka nas podczas naszej wizyty w Tikal, Mieście Głosów.
Zobaczymy m.in. Wielki Plac stanowiący centrum miasta, przy którym znajdują się ruiny dwóch świątyń, I i II oraz zabudowania Akropolu Północnego i Centralnego. Świątynia I o wysokości ponad 46 m nazywana jest Świątynią Wielkiego Jaguara, znajduje się po wschodniej stronie placu. Po stronie zachodniej, znajduje się nieco niższa, o wysokości ok. 36 m Świątynia II, z jej szczytu widać inne piramidy ukryte w dżungli. Dotrzemy również do Świątynią Dwugłowego Węża, skąd rozpościera się fenomenalny widok na kolejne ruiny pochłonięte przez dżunglę.

 

Nocleg w Hotel Isla de Flores.

DZIEŃ 7: Czas na relaks – kierunek Riviera Maya!
Więcej

Wykwaterowanie z hotelu i poranny przelot do Guatemala City, skąd wsiądziemy w samolot do Cancun! Kolejne dni spędzimy relaksując się w Tulum nad Morzem Karaibskim w hotelu All Inclusive! Zasłużone słodkie lenistwo!

 

Nocleg w Hotelu Bahia Principe Grand Tulum All Inclusive 5*..

DZIEŃ 8-10: Relaks w hotelu All Inclusive!
Więcej

Pełne trzy dni błogiego lenistwa na plażach słynnej Riwiera Maya, czyli wybrzeża Morza Karaibskiego!  Posiłki w bogatej opcji All Inclusive w naszym hotelu. Dla chętnych wycieczki do Chichén Itzá, Tulum czy cenotes.

 

Noclegi w Hotelu Bahia Principe Grand Tulum All Inclusive 5*.

DZIEŃ 11-12: Powrót do Polski
Więcej

Wieczorny wylot do Polski przez Paryż. Lądowanie w Warszawie następnego dnia w godzinach popołudniowych.

Cena wyjazdu

Odkryj Armenię z Margot Travel

Armenia! Jesteśmy prawie pewni, że tutaj jeszcze nie byliście. Mało jest miejsc na Ziemi, gdzie krajobrazy zmieniają się w ciągu godziny jak w kalejdoskopie a każdy kolejny dzień jest piękniejszy od poprzedniego!

Daj się oczarować Armenii

Zasmakuj w tradycyjnej ekologicznej kuchni, wyśmienitych trunkach, podziwiaj bajkowe krajobrazy i poznaj fantastycznych otwartych i gościnnych ludzi! Wyjazd dla par, rodzin, w wersji solo dla młodszych i starszych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Odkryj to miejsce z Margot Travel, a wrócisz zachwycony – gwarantujemy. Dołącz do czerwcowej wyprawy do Armenii z Margot Travel.