Islandia

Magiczna Kraina Lodu i Wulkanów

26.06 - 05.07.2021

Odwiedź niezwykłą krainę!

Islandia to kraj geograficznych kontrastów. Aktywne wulkany, lodowce, gejzery czy laguny to tylko część atrakcji Islandii. Ten niewielki kraj położony na wyspach na granicy Oceanu Arktycznego i Oceanu Atlantyckiego daje nieograniczoną możliwość obcowania z dziką naturą.

Atrakcje, które musisz zobaczyć!

Diamentowa Plaża
Trekking w kolorowych górach Landmannalaugar
Bazaltowe kolumny Londrangar
Rejs po jeziorze lodowcowym
Relaks w gorących źródłach Błękitnej Laguny
Pocztówkowa Góra Kirkjufell

Ramowy program wyprawy

DZIEŃ 1: ZŁOTY KRĄG
Więcej
 • Wyruszymy w trasę zwaną „Złotym Kręgiem”.
 • Pierwszą z atrakcji jaką zobaczymy tego dnia będzie Thingvellir - niezwykle malownicza dolina w południowo-zachodniej Islandii.

 

Dolina ta stanowi jedno z najważniejszych miejsc, jakie nierozerwalnie związane są z historią Islandczyków. To właśnie tutaj w 930 roku po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który uważany jest za najstarszą tego typu instytucję.

 

 • Następnie spacerem podążymy w kierunku najsłynniejszego islandzkiego gorącego źródła Geysir, od którego to właśnie powstała nazwa „gejzer”.
 • Kolejnym punktem na trasie będzie Gullfoss – Złoty Wodospad, jeden z najwspanialszych cudów natury na wyspie.

 

Złoty Wodospad wyróżnia się potężną mocą oraz tym, że składa się z dwóch części: pierwsza to łagodniejsza 11-metrowa kaskadowa, po której po chwili następuje niemal pionowy spad o wysokości 21 metrów.

 

 • Nocleg w hotelu w miejscowości Hella.
DZIEŃ 2: KOLOROWE GÓRY
Więcej
 • Tego dnia udamy się w kierunku kolorowych gór Landmannalaugar.

 

Rezerwat przyrody Fjallabak na Islandii to 47 tys. ha malowniczych, surowych gór, niesamowitych formacji geologicznych rzeźbionych przez lawę, wiatr i wodę, aktywnych wulkanów, dzikich rzek i jezior. Jednym z najpiękniejszych miejsc na jego terenie jest Landmannalaugar zwane czasem „tęczowymi górami”.

 

 • U podnóży bezkresnych gór wyruszymy w łagodny trekking, aby w pełni doświadczyć magii tego niezwykłego miejsca.
 • Powrót do miejscowości Hella i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 3: WODOSPADY I CZARNA PLAŻA
Więcej
 • Naszym celem będzie przejazd do miejscowości Vík í Mýrdal.
 • Na trasie zatrzymamy się, aby podziwiać aż 2 majestatyczne wodospady!
 • Jako pierwszy z nich, będziemy mogli ujrzeć Wodospad Seljalandsfoss.

 

Znajduje się on na rzece Seljalandsa, której początek można znaleźć w lodowcu Eyjafjallajokull. Wodospad mieści się na dawnym klifie i osiąga wysokość ponad 60 metrów. Za jego kaskadą znajduje się jaskinia, do której prowadzi specjalna ścieżka.

 

 • Nieco dalej położony jest Wodospad Skogafoss.

 

Całkowita wysokość wodospadu to 62 metry przy szerokości równej 15 metrów. Strumienie wody z wodospadu uderzają w ziemię z olbrzymią siła, w efekcie czego bezustannie w powietrzu unosi się olbrzymia wodna mgiełka. Dzięki niej przed wodospadem w słoneczny dzień pojawia tęcza, a okoliczne skały porośnięte są pięknym jaskrawo zielonym mchem.

 

 • Kolejnym punktem na naszej trasie będzie Półwysep Dyrhólaey.

 

Dyrhólaey jest jednym z najatrakcyjniejszych na Islandii miejsc do obserwowania ptaków morskich. W lipcu skały cypla i otaczających go wysepek roją się od nurzyków i mew, nietrudno spotkać tam również maskonury.

 

 

 • Zajrzymy również na niezwykłą „czarną plażę” Reynisfjara. Swój kolor zawdzięcza dawno zastygłej i obróconej przez wiatr i wodę w piasek lawy.
 • Nocleg w hotelu w okolicach miejscowości Kirkjubæjarklaustur
DZIEŃ 4: REJS PO JEZIORZE JOKULSARLON
Więcej
 • Z Kirkjubæjarklaustur wyruszymy w kierunku Fáskrúðsfjörður.
 • Po drodze zatrzymamy się w Parku Narodowym Skaftafell, który jest częścią lodowej krainy, czyli Parku Narodowego Vatnajokull.
 • Stamtąd udamy się na lekki trekking u podnóży słynnego lodowca.
 • Następnie weźmiemy udział w rejsie amfibią po jeziorze lodowcym Jökulsárlón.

 

Jökulsárlón leży na południe od Vatnajökull, największego lodowca w Europie. Laguna łączy się z oceanem i dlatego składa się z mieszanki wody morskiej i słodkiej, która nadaje jej wyjątkowy kolor. Przez cały rok w Jökulsárlón można zobaczyć foki, które gromadzą się u ujścia laguny, aby zimą łowić ryby.

 

 • Po rejsie odwiedzimy Diamentową Plażę!

 

Diamentowa plaża, na brzegu której można znaleźć różnych rozmiarów bryły lodowe, przypominające kawałki kryształów. Wpływająca do oceanu woda ze zbiornika lodowej laguny Jökulsárlón transportuje “diamenty” z topniejących lodowców, które następnie wyrzucane są przez fale na czarne piaski plaży.

 

 • Nocleg w hotelu w miejscowości Fáskrúðsfjörður.
DZIEŃ 5: JEZIORO MYVATN
Więcej
 • Przejazd w okolice jeziora Mývatn.
 • Tego dnia zobaczymy:

 

 • Wodospad Dettifoss

Dettifoss należy do najbardziej popularnych wodospadów Islandii. Szczególnie warta odnotowania jest jego moc – w ciągu sekundy przepływa przez niego średnio 193 m³ wody, co czyni go jednym z najpotężniejszych wodospadów w całej Europie.

 • Pola Geotermalne Hverarond

Rezerwat Hveravellir, którego nazwę przetłumaczyć można jako „pola gorących źródeł”, uważany jest za oazę w islandzkim interiorze. W Hveravellir odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć gorące źródła oznaczone kolorowymi kodami: błękitne gorące źródło Bláihver, zielone gorące źródło Grænihver lub czerwone gorące źródło Rauðihver.

 • Wodospad Godafoss

„Wodospad bogów”, ściśle związany z jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Islandii, przejściu z pogaństwa na chrześcijaństwo w roku 1000.

 • Jezioro Mývatn

Jezioro powstało ok. 38 000 lat temu. Woda jest bogata w składniki mineralne
i
glony, co powoduje, że woda jeziora jest błękitno-zielona. Leży na obszarze złożonym z formacji skalnych i pól lawowych, źródeł geotermalnych, czynnych wulkanów tarczowych i kraterów.

 

 • Nocleg w hotelu w miejscowości Akureyri
DZIEŃ 6: NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO ISLANDII
Więcej

Przejazd do malowniczego miasteczka Siglufjordur, najpiękniejszego na całej wyspie.

 

Siglufjordur jest uroczym, rybackim miasteczkiem zlokalizowanym w północnej Islandii na półwyspie Tröllaskagi. Miejscowość stanowi ciekawy przystanek, w którym można poznać niesamowitą historię regionu. Populacja Siglufjörður wynosi około 1300 osób. Miasto leży około godziny jazdy od nieoficjalnej północnej stolicy Islandii – Akureyri.

 

Następnie udamy się w kierunku miejscowości Laugarbakki, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

DZIEŃ 7: POCZTÓWKA Z ISLANDII
Więcej
 • Dzisiaj skierujemy się na w stronę malowniczej niczym z pocztówki Góry Kirkjufell.

 

Kirkjufell to samotna góra, stanowiąca jeden z najczęściej fotografowanych cudów natury na Islandii. Jej wysokość to tylko 463 m.n.p., jednak ponieważ zbocza wyrastają niemal wprost morza, wydaje się znacznie potężniejsza. Kirkjufell znaleźć można na pocztówkach, okładkach przewodników, w czasopismach podróżniczych. Wzgórze w kształcie piramidy lub jak twierdzą niektórzy – olbrzymiego dzwonu, prezentuje się naprawdę niezwykle.

 

 • Kolejnym punktem na naszej trasie będą bazaltowe kolumny Londrangar.

 

Klify Londragar to dwa potężne, bazaltowe ostańce położone ok. 10 km od miasteczka Hellnar. Stanowią one pozostałość krateru wulkanicznego, z którego wskutek erozji pozostały do dziś jedynie dwie kolumny. Skały schodzące do morza przybierają niezwykłe kształty. Wokoło, na klifach można dostrzec gniazda tysięcy ptaków.

 

 • Przejazd do miasteczka Arnastapi.
DZIEŃ 8: BŁĘKITNA LAGUNA
Więcej
 • Po śniadaniu wybierzemy się w drogę do Rejkiawik – punktu, z którego rozpoczęliśmy naszą podróż.
 • Na trasie czekać nas będą atrakcje takie, jak kąpiel w gorących źródłach Błękitnej Laguny.

 

Główny basen zawiera, aż 9 mln litrów wody pochodzącej z głębi ziemi, gdzie w ekstremalnych temperaturach łączy się woda słodka z wodą morską. Woda ta posiada wyjątkowy skład, ponieważ znajduje się w niej mnóstwo rozpuszczonych minerałów. Najbardziej aktywnymi składnikami są algi i krzemionka, którą w postaci gęstego błota można nakładać na twarz i resztę ciała podczas pobytu w uzdrowisku. Kąpiel w błękitno-mlecznym basenie poprawia kondycję skóry, co jest zauważalne od razu, a także wspomaga leczenie różnorodnych chorób skórnych. Temperatura wody w lagunie oscyluje wokół 37-40°C.

 

 • Po relaksującej kąpieli dotrzemy do stolicy Islandii, gdzie przespacerujemy się główną ulicą handlową Laugavegur.

Przejazd na lotnisko w Rejkiawik.

Cena wyjazdu

8 350 zł + przelot
od 14 osób

Odkryj Armenię z Margot Travel

Armenia! Jesteśmy prawie pewni, że tutaj jeszcze nie byliście. Mało jest miejsc na Ziemi, gdzie krajobrazy zmieniają się w ciągu godziny jak w kalejdoskopie a każdy kolejny dzień jest piękniejszy od poprzedniego!

Daj się oczarować Armenii

Zasmakuj w tradycyjnej ekologicznej kuchni, wyśmienitych trunkach, podziwiaj bajkowe krajobrazy i poznaj fantastycznych otwartych i gościnnych ludzi! Wyjazd dla par, rodzin, w wersji solo dla młodszych i starszych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Odkryj to miejsce z Margot Travel, a wrócisz zachwycony – gwarantujemy. Dołącz do czerwcowej wyprawy do Armenii z Margot Travel.