Islandia

Magiczna Kraina Lodu i Wulkanów

na zapytanie

Odwiedź niezwykłą krainę!

Islandia to kraj geograficznych kontrastów. Aktywne wulkany, lodowce, gejzery czy laguny to tylko część atrakcji Islandii. Ten niewielki kraj położony na wyspach na granicy Oceanu Arktycznego i Oceanu Atlantyckiego daje nieograniczoną możliwość obcowania z dziką naturą.

Atrakcje, które musisz zobaczyć!

Diamentowa Plaża
Trekking w kolorowych górach Landmannalaugar
Bazaltowe kolumny Londrangar
Rejs po jeziorze lodowcowym
Relaks w gorących źródłach Błękitnej Laguny
Pocztówkowa Góra Kirkjufell

Ramowy program wyprawy

DZIEŃ 1: ZŁOTY KRĄG
Więcej
 • Wyruszymy w trasę zwaną „Złotym Kręgiem”.
 • Pierwszą z atrakcji jaką zobaczymy tego dnia będzie Thingvellir - niezwykle malownicza dolina w południowo-zachodniej Islandii.

 

Dolina ta stanowi jedno z najważniejszych miejsc, jakie nierozerwalnie związane są z historią Islandczyków. To właśnie tutaj w 930 roku po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który uważany jest za najstarszą tego typu instytucję.

 

 • Następnie spacerem podążymy w kierunku najsłynniejszego islandzkiego gorącego źródła Geysir, od którego to właśnie powstała nazwa „gejzer”.
 • Kolejnym punktem na trasie będzie Gullfoss – Złoty Wodospad, jeden z najwspanialszych cudów natury na wyspie.

 

Złoty Wodospad wyróżnia się potężną mocą oraz tym, że składa się z dwóch części: pierwsza to łagodniejsza 11-metrowa kaskadowa, po której po chwili następuje niemal pionowy spad o wysokości 21 metrów.

 

 • Nocleg w hotelu w miejscowości Hella.
DZIEŃ 2: KOLOROWE GÓRY
Więcej
 • Tego dnia udamy się w kierunku kolorowych gór Landmannalaugar.

 

Rezerwat przyrody Fjallabak na Islandii to 47 tys. ha malowniczych, surowych gór, niesamowitych formacji geologicznych rzeźbionych przez lawę, wiatr i wodę, aktywnych wulkanów, dzikich rzek i jezior. Jednym z najpiękniejszych miejsc na jego terenie jest Landmannalaugar zwane czasem „tęczowymi górami”.

 

 • U podnóży bezkresnych gór wyruszymy w łagodny trekking, aby w pełni doświadczyć magii tego niezwykłego miejsca.
 • Powrót do miejscowości Hella i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 3: WODOSPADY I CZARNA PLAŻA
Więcej
 • Naszym celem będzie przejazd do miejscowości Vík í Mýrdal.
 • Na trasie zatrzymamy się, aby podziwiać aż 2 majestatyczne wodospady!
 • Jako pierwszy z nich, będziemy mogli ujrzeć Wodospad Seljalandsfoss.

 

Znajduje się on na rzece Seljalandsa, której początek można znaleźć w lodowcu Eyjafjallajokull. Wodospad mieści się na dawnym klifie i osiąga wysokość ponad 60 metrów. Za jego kaskadą znajduje się jaskinia, do której prowadzi specjalna ścieżka.

 

 • Nieco dalej położony jest Wodospad Skogafoss.

 

Całkowita wysokość wodospadu to 62 metry przy szerokości równej 15 metrów. Strumienie wody z wodospadu uderzają w ziemię z olbrzymią siła, w efekcie czego bezustannie w powietrzu unosi się olbrzymia wodna mgiełka. Dzięki niej przed wodospadem w słoneczny dzień pojawia tęcza, a okoliczne skały porośnięte są pięknym jaskrawo zielonym mchem.

 

 • Kolejnym punktem na naszej trasie będzie Półwysep Dyrhólaey.

 

Dyrhólaey jest jednym z najatrakcyjniejszych na Islandii miejsc do obserwowania ptaków morskich. W lipcu skały cypla i otaczających go wysepek roją się od nurzyków i mew, nietrudno spotkać tam również maskonury.

 

 

 • Zajrzymy również na niezwykłą „czarną plażę” Reynisfjara. Swój kolor zawdzięcza dawno zastygłej i obróconej przez wiatr i wodę w piasek lawy.
 • Nocleg w hotelu w okolicach miejscowości Kirkjubæjarklaustur
DZIEŃ 4: REJS PO JEZIORZE JOKULSARLON
Więcej
 • Z Kirkjubæjarklaustur wyruszymy w kierunku Fáskrúðsfjörður.
 • Po drodze zatrzymamy się w Parku Narodowym Skaftafell, który jest częścią lodowej krainy, czyli Parku Narodowego Vatnajokull.
 • Stamtąd udamy się na lekki trekking u podnóży słynnego lodowca.
 • Następnie weźmiemy udział w rejsie amfibią po jeziorze lodowcym Jökulsárlón.

 

Jökulsárlón leży na południe od Vatnajökull, największego lodowca w Europie. Laguna łączy się z oceanem i dlatego składa się z mieszanki wody morskiej i słodkiej, która nadaje jej wyjątkowy kolor. Przez cały rok w Jökulsárlón można zobaczyć foki, które gromadzą się u ujścia laguny, aby zimą łowić ryby.

 

 • Po rejsie odwiedzimy Diamentową Plażę!

 

Diamentowa plaża, na brzegu której można znaleźć różnych rozmiarów bryły lodowe, przypominające kawałki kryształów. Wpływająca do oceanu woda ze zbiornika lodowej laguny Jökulsárlón transportuje “diamenty” z topniejących lodowców, które następnie wyrzucane są przez fale na czarne piaski plaży.

 

 • Nocleg w hotelu w miejscowości Fáskrúðsfjörður.
DZIEŃ 5: JEZIORO MYVATN
Więcej
 • Przejazd w okolice jeziora Mývatn.
 • Tego dnia zobaczymy:

 

 • Wodospad Dettifoss

Dettifoss należy do najbardziej popularnych wodospadów Islandii. Szczególnie warta odnotowania jest jego moc – w ciągu sekundy przepływa przez niego średnio 193 m³ wody, co czyni go jednym z najpotężniejszych wodospadów w całej Europie.

 • Pola Geotermalne Hverarond

Rezerwat Hveravellir, którego nazwę przetłumaczyć można jako „pola gorących źródeł”, uważany jest za oazę w islandzkim interiorze. W Hveravellir odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć gorące źródła oznaczone kolorowymi kodami: błękitne gorące źródło Bláihver, zielone gorące źródło Grænihver lub czerwone gorące źródło Rauðihver.

 • Wodospad Godafoss

„Wodospad bogów”, ściśle związany z jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Islandii, przejściu z pogaństwa na chrześcijaństwo w roku 1000.

 • Jezioro Mývatn

Jezioro powstało ok. 38 000 lat temu. Woda jest bogata w składniki mineralne
i
glony, co powoduje, że woda jeziora jest błękitno-zielona. Leży na obszarze złożonym z formacji skalnych i pól lawowych, źródeł geotermalnych, czynnych wulkanów tarczowych i kraterów.

 

 • Nocleg w hotelu w miejscowości Akureyri
DZIEŃ 6: NAJPIĘKNIEJSZE MIASTO ISLANDII
Więcej

Przejazd do malowniczego miasteczka Siglufjordur, najpiękniejszego na całej wyspie.

 

Siglufjordur jest uroczym, rybackim miasteczkiem zlokalizowanym w północnej Islandii na półwyspie Tröllaskagi. Miejscowość stanowi ciekawy przystanek, w którym można poznać niesamowitą historię regionu. Populacja Siglufjörður wynosi około 1300 osób. Miasto leży około godziny jazdy od nieoficjalnej północnej stolicy Islandii – Akureyri.

 

Następnie udamy się w kierunku miejscowości Laugarbakki, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

DZIEŃ 7: POCZTÓWKA Z ISLANDII
Więcej
 • Dzisiaj skierujemy się na w stronę malowniczej niczym z pocztówki Góry Kirkjufell.

 

Kirkjufell to samotna góra, stanowiąca jeden z najczęściej fotografowanych cudów natury na Islandii. Jej wysokość to tylko 463 m.n.p., jednak ponieważ zbocza wyrastają niemal wprost morza, wydaje się znacznie potężniejsza. Kirkjufell znaleźć można na pocztówkach, okładkach przewodników, w czasopismach podróżniczych. Wzgórze w kształcie piramidy lub jak twierdzą niektórzy – olbrzymiego dzwonu, prezentuje się naprawdę niezwykle.

 

 • Kolejnym punktem na naszej trasie będą bazaltowe kolumny Londrangar.

 

Klify Londragar to dwa potężne, bazaltowe ostańce położone ok. 10 km od miasteczka Hellnar. Stanowią one pozostałość krateru wulkanicznego, z którego wskutek erozji pozostały do dziś jedynie dwie kolumny. Skały schodzące do morza przybierają niezwykłe kształty. Wokoło, na klifach można dostrzec gniazda tysięcy ptaków.

 

 • Przejazd do miasteczka Arnastapi.
DZIEŃ 8: BŁĘKITNA LAGUNA
Więcej
 • Po śniadaniu wybierzemy się w drogę do Rejkiawik – punktu, z którego rozpoczęliśmy naszą podróż.
 • Na trasie czekać nas będą atrakcje takie, jak kąpiel w gorących źródłach Błękitnej Laguny.

 

Główny basen zawiera, aż 9 mln litrów wody pochodzącej z głębi ziemi, gdzie w ekstremalnych temperaturach łączy się woda słodka z wodą morską. Woda ta posiada wyjątkowy skład, ponieważ znajduje się w niej mnóstwo rozpuszczonych minerałów. Najbardziej aktywnymi składnikami są algi i krzemionka, którą w postaci gęstego błota można nakładać na twarz i resztę ciała podczas pobytu w uzdrowisku. Kąpiel w błękitno-mlecznym basenie poprawia kondycję skóry, co jest zauważalne od razu, a także wspomaga leczenie różnorodnych chorób skórnych. Temperatura wody w lagunie oscyluje wokół 37-40°C.

 

 • Po relaksującej kąpieli dotrzemy do stolicy Islandii, gdzie przespacerujemy się główną ulicą handlową Laugavegur.

Przejazd na lotnisko w Rejkiawik.

Pliki do pobrania

Cena wyjazdu

Odkryj Armenię z Margot Travel

Armenia! Jesteśmy prawie pewni, że tutaj jeszcze nie byliście. Mało jest miejsc na Ziemi, gdzie krajobrazy zmieniają się w ciągu godziny jak w kalejdoskopie a każdy kolejny dzień jest piękniejszy od poprzedniego!

Daj się oczarować Armenii

Zasmakuj w tradycyjnej ekologicznej kuchni, wyśmienitych trunkach, podziwiaj bajkowe krajobrazy i poznaj fantastycznych otwartych i gościnnych ludzi! Wyjazd dla par, rodzin, w wersji solo dla młodszych i starszych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Odkryj to miejsce z Margot Travel, a wrócisz zachwycony – gwarantujemy. Dołącz do czerwcowej wyprawy do Armenii z Margot Travel.