Madagaskar

Bądź pierwszy na krańcu świata

Bądź pierwszy na krańcu świata

Madagaskar – Czerwona Wyspa, miejsce tajemnicze i pełne magii, kryjące niezliczoną ilość ciekawostek. Właśnie tu spotkasz gatunki roślin i zwierząt niespotykane nigdzie indziej zachwycające swoim pięknem i różnorodnością – olbrzymie baobaby, rafy koralowe, malownicze jeziorka, rwące wodospady, kaniony oraz potężne skalne formacje. Madagaskar to coś więcej niż wyspa – to rajski azyl na końcu świata zwany Perłą Oceanu Indyjskiego.

 

Madagaskar jest największą wyspą Afryki, która zachwyca swoim pięknem i bogactwem przyrody, fascynuje, przyprawia o dreszczyk grozy i co najważniejsze jest nie zniszczoną przez cywilizację. Zatrzymaj się choć na chwilę, zamknij oczy i pomyśl, że jesteś w miejscu, gdzie spotkasz wiele gatunków roślin i zwierząt, których nigdzie indziej na Ziemi nie zobaczysz. Wizytówką Madagaskaru są przesympatyczne lemury i nie lada przygodą jest poszukiwanie tych niezwykłych stworzeń w ich środowisku naturalnym. To tu rosną niesforne Baobaby – potężne 800-letnie drzewa na widok których zapiera dech w piesiach.

 

Mora mora, czyli  „spokojnie, bez pośpiechu” to kwintesencja życia na Madagaskarze. Tak, bez pospiechu, a zdążysz zobaczyć wszystko co oferuje ta przepiękna wyspa zapomniana przez czas.

Polecamy w tym miejscu

Poszukiwanie lemurów w Parku Narodowym Ranomafana.
Wyspa Nosy Be - świetne miejsce do plażowania i podziwiania podwodnego życia.
Słynna Aleja Baobabów.
Trekking w niezwykłych formacjach Tsingy.
Podziwianie wielorybów z młodymi w okolicy Nosy Boraha.
Spektakularny półpustynny krajobraz Parku Narodowego Isalo.
Bajeczne plaże, rafa koralowa i wioski rybackie koło Ifaty.
Park Narodowy Andasibe-Mantadia z wyjątkowo gadatliwym mieszkańcem Indri In-dri.