Ciekawostki podróżnicze

Islandia – magiczna kraina lodu i wulkanów

Daj się zaskoczyć i przeżyj przygodę życia!

Islandia to kraj, który zaskoczy Cię pod każdym względem. Z jednej strony czeka na Ciebie oszałamiająca o każdej porze roku natura, z drugiej strony niezwykle barwna oraz intrygująca kultura. Tu zobaczysz wulkany, gejzery i zorzę polarną, usłyszysz niemal niezmienny od 1000 lat język islandzki, poznasz opowieści o elfach i niecodziennych tradycjach, spróbujesz świetnej kuchni opartej na lokalnych produktach, a także doświadczysz wyjątkowej życzliwości mieszkańców. Otwórz się na nowe, odwiedź Islandię i przeżyj przygodę życia!

Czytaj więcej

Przygoda 4×4 w Namibii

Zapraszamy Was do odbycia tej podróży z nami raz jeszcze!

Przebycie niewielkiego odcinka tego przepięknego kraju pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Namibia to państwo położone w południowo zachodniej części kontynentu afrykańskiego, które istnieje oficjalnie dopiero od 1990 r. Jest niezmiernie rozległe, ale ma tylko ok. 2,1 mln mieszkańców. Na jego terytorium znajdziemy dziewicze parki narodowe, bezkresne obszary pustynne, kilometrowe piaszczyste plaże, góry i płaskowyże oraz tereny podmokłe z rzekami i bagnami. Różnorodność krajobrazów jest więc ogromna, tak samo zresztą jak fauny i flory. Bez problemu natkniemy się tu na słownie, nosorożce, lwy, żyrafy, zebry, antylopy, hieny, gepardy i lamparty.

Czytaj więcej

Podróżuj szlakiem filmowych bohaterów!

Każdy z miłośników kinematografii ma serial lub film, który darzy wyjątkowym sentymentem. A co, gdyby przenieść się na jego naturalny plan? Nie wszystkie miejsca akcji są fikcyjne, niektóre z nich istnieją w rzeczywistości i w dodatku można je odwiedzić! Turystyka szlakiem ulubionych bohaterów od lat wciąż zyskuje na popularności. Szukasz pomysłu na kolejną podróż? Pomożemy znaleźć inspirację.

Czytaj więcej

5 najciekawszych kierunków podróży na wakacje z dziećmi

Kochasz poznawać nowe miejsca, kultury czy smaki i chcesz przekazać pasję do podróżowania swoim dzieciom?

Czytaj więcej

6 niezwykłych inspiracji podróżniczych na nowy, 2021 rok

Nowy rok to zwykle nowe postanowienia, plany, marzenia do zrealizowania oraz firmowe budżety do rozdysponowania.

Czytaj więcej

Odwiedź Barcelonę – poczuj ją wszystkimi zmysłami!

Barcelona to jedno z najbardziej urokliwych miast Europy. Magia tego miejsca sprawia, że osobiście lub przynajmniej myślami, wraca się do niego po wielokroć. Czym stolica Katalonii zasłużyła sobie na taki sentyment? Zdecydowanie atmosferą!

Czytaj więcej

Ranking 5 najdziwniejszych tradycji świątecznych w różnych zakątkach świata

Obchody świąt Bożego Narodzenia wiążą się z mnóstwem tradycji o charakterze lokalnym lub globalnym. W każdym kraju część zwyczajów zaczerpnięto z wierzeń pogańskich, a wiele z nich wynika również z panującego klimatu.

Czytaj więcej

Wszystko, co musisz wiedzieć o bagażu przed wyruszeniem w podróż

Wybierasz się na wymarzone, 2-tygodniowe rajskie wakacje na drugim końcu świata? A może Twoja firma organizuje wyjazd motywacyjny do Meksyku, Maroka lub USA? Niezależnie od tego, jak długo będzie trwała podróż, warto dobrze się do niej przygotować. Nie zostawiaj pakowania na ostatnią chwilę

Czytaj więcej

6 powodów, dla których warto podróżować po świecie

Mówi się, że podróżowanie to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze i stajemy się bogatsi. Każdy, kto choć raz odwiedził nawet sąsiedni kraj, wie, jak wiele prawdy jest w tej tezie. Przedstawiamy zatem 6 argumentów świadczących o tym, jak zagraniczna podróż może uczynić Cię bogatszym.

Czytaj więcej

Nasze realizacje – Azja

Perły Azji TOKIO & SEUL

Omawiając projekt wyjazdowy z Klientem, wiedzieliśmy że wracają do wyjazdów po dłuższej przerwie i musimy zaproponować coś z naprawdę mocnej kategorii. Jedną z propozycji była Japonia, która od razu zyskała aprobatę ale wciąż czegoś brakowało. I tak z kilku opcji i połączeń wyłonili się dwaj zwycięzcy - niesamowite miasta, symbole Azji: Tokio - stolica Japonii i Seul, nazywany Duszą Azji - stolica Korei Południowej. Mieliśmy wszystko, a nawet więcej bo dwa w jednym: dwa kraje połączone trudną historią, a jednocześnie zupełnie odmienne, dwa miasta symbole, dwie destynacje w jednej podróży. Projekt miał charakter ściśle nagrodowy, więc całą energię skupiliśmy na programie i jego ułożeniu tak, aby Uczestnicy mogli z podróży przywieźć masę wiedzy i doświadczeń.

Czytaj więcej