ZANZIBAR

03.11-10.11.2019

Do wyjazdu pozostało:

103 dni 16 h 35 min

Magia kontynentu afrykańskiego właśnie tutaj objawia się najbardziej spektakularnie. Niewiarygodnie turkusowy kolor Oceanu Indyjskiego i biały piasek koralowych plaż – to wizytówka Zanzibaru. Nazywany Wyspą Przypraw, jest archipelagiem tropikalnych wysp będących częścią Tanzanii i leży tylko 25-50 km od jej wybrzeża.

Rozwiń opis

Na skróty

Informacje praktyczne
Galeria
Dodatkowe

Informacje praktyczne

Przelot
Więcej

Zbiórka 03.11.2019 o godzinie ….. (Niedziela ) Lotnisko im.Fryderyka Chopina – Okęcie
stoisko z logiem LEWIATAN między terminalem D i E.

 

Odbiór dokumentów podróży jest osobisty i nie ma możliwości odbioru w czyimś imieniu.

 

03.11.2019 (Niedziela) 

Warszawa (WAW) …….  – …..  Zanzibar (ZNZ)

Nr lotu:……….

 

10.11.2019 (Niedziela)

Zanzibar  (ZNZ) ….. – ….. Warszawa (WAW)

Nr lotu: TVP 7313

 

UWAGA!!! ZARÓWNO GODZINY JAK I PRZEWOŹNIK LOTU MOGĄ ULEC ZMIANIE!!!

Aby przekroczyć granicę potrzebny jest paszport ważny min 6 miesiący od powrotu z Zanzibaru i 2 puste strony w paszporcie.

 

Dopuszczalna ilość bagażu 1x 20 kg oraz 5 kg bagażu podręcznego na osobę.

Uwaga! Osoby pod wpływem alkoholu nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu.

 

Catering:

W trakcie przelotu serwowany jest jeden posiłek.

Nadbagaż

Opłata za przekroczenie limitu wagowego wynosi ……. EUR.

Bagaż
Więcej

BAGAŻ GŁÓWNY DO 20 KG

 

Nie zaleca się przewozu następujących przedmiotów w bagażu głównym:

 

 • gotówki i papierów wartościowych,
 • biżuterii, metali szlachetnych, kamieni szlachetnych,
 • dzieł sztuki, wyrobów artystycznych o dużej wartości,
 • komputerów, aparatów fotograficznych, kamer video, telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych, przyrządów optycznych,
 • dokumentów urzędowych, handlowych lub prywatnych, tożsamości i dokumentów podróży,
 • kluczy, leków, płynów, przedmiotów łatwo tłukących się, artykułów żywnościowych, szczególnie łatwo psujących się.

 

BAGAŻ PODRĘCZNY DO 5 KG

 

Bagaż podręczny nie może zawierać:

 

 • broni palnej i innego rodzaju broni jak i jej imitacji,
 • przedmiotów o ostrych końcach lub krawędziach (m.in. nożyczki, pilniczek, żyletki, rzutki, korkociągi, pęsety, scyzoryki, noże itp.).

 

LEKI I KOSMETYKI W BAGAŻU PODRĘCZNYM

 

Leki i kosmetyki w bagażu podręcznym: pasażerowie mogą przewozić leki i kosmetyki w bagażu podręcznym, jednak w oryginalnych opakowaniach nie większych niż 100 ml. Dodatkowo muszą być one zapakowane w przezroczystą i zamkniętą torebkę.

 

Przepisy celne i zwyczaje: od 01.06.2019 obowiązuje zakaz wwożenia, wywożenia, użytku oraz zakupu na terenie Tanzanii plastikowych oraz foliowych toreb (niezależnie od ich rozmiarów). Odwiedzający Tanzanię proszeni są o nieużywanie plastikowych i foliowych toreb w swoim bagażu. Wyjątek stanowi tzw. „woreczek strunowy”, który jest używany do przewożenia kosmetyków w bagażu podręcznym. Przedmiot ten powinnien być w posiadaniu podróżnych przez cały czas pobytu i nie może zostać wyrzucony na terenie Tanzanii.

Hotel
Więcej

Hotel Kiwengwa Beach Resort 4*

 

POŁOŻENIE:

ok. 1 km od wioski KIWENGWA; ok. 50 km od lotniska na Zanzibarze.

 

PLAŻA:

Kiwengwa, hotelowa, biały delikatny piasek, łagodne zejście do morza, ok. 100 m od recepcji, przejście przez hotelowy ogród, bezpłatne parasole, leżaki, materace i ręczniki.

 

HOTEL:

czterogwiazdkowy, zbudowany w stylu afrykańskim, 104 pokoje, 4 jednopiętrowe budynki i 10 parterowych bungalowów, przestronne lobby, całodobowa recepcja, 3 restauracje: główna – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, 2 restauracje à la carte (dodatkowo płatne, wymagana wcześniejsza rezerwacja): Mabouzi – kuchnia afrykańska, Fish przy plaży – owoce morza, bar w lobby, bar przy basenie; butik z pamiątkami, biżuterią i odzieżą; bezpłatny internet bezprzewodowy w lobby; brak możliwości płatności kartami kredytowymi.

 

POKÓJ:

standardowy: 2-os. (możliwość 1 dostawki), ok. 30 m², zadbany, urządzony w afrykańskim stylu, indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (prysznic, wc; suszarka), telewizor, sejf, moskitiera, lodówka (bezpłatnie butelka wody na powitanie), internet bezprzewodowy (płatny: ok. 15 USD/urządzenie); bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; balkon lub taras (stolik i krzesełka), widok na ogród;

 

SPORT I ROZRYWKA:

basen, słodka woda, ok. 200 m², gł. 0,7-2,2 m, wydzielona część dla dzieci, przy basenie bezpłatne leżaki, materace i ręczniki; kort tenisowy z bezpłatną wypożyczalnią sprzętu, siatkówka plażowa, siłownia, animacje sportowo-rekreacyjne; za opłatą: sporty wodne na plaży (kitesurfing), centrum nurkowe.

 

ALL INCLUSIVE:

śniadanie (7.00-10.00), obiad (12.30-14.30), kolacja (19.30-21.30) w formie bufetu w restauracji głównej; kawa i herbata, napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w barze w lobby (10.00-23.00); napoje serwowane w szklankach; 1 kolacja w każdej z restauracji á la carte (napoje dodatkowo płatne).

Praktycznie
Więcej
 • Czas przelotu: Polska-Zanzibar – do 10 godz.
 • Czas lokalny: czas polski plus 2 godz.
 • Wiza: obywatele RP wjeżdżający na teren Tanzanii muszą posiadać ważną wizę. Wizę turystyczną ważną przez 90 dni (wliczając dzień wjazdu i wyjazdu) można otrzymać na lotnisku na Zanzibarze. Do otrzymania wizy potrzebne są: paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu do Polski (z dwoma pustymi stronami).
 • Klimat: tropikalny, pora deszczowa: kwiecień-maj.
 • Religia: islam.
 • Waluta: szyling tanzański (TSH): 1 USD = 1500 TSH; warto zabrać dolary (USD) o niskich nominałach; akceptowane są banknoty wydane po 2006 roku.
 • Języki urzędowe: suahili i angielski.
 • Napięcie elektryczne: 220, ­240 V, gniazdka kwadratowe z trzema bolcami. Potrzebne adaptery – do kupienia w hotelu (ok. 100 TSH).
 • Szczepienia: przy wjeździe na teren Tanzanii nie są wymagane szczepienia, jednak WHO zaleca szczepienia przeciwko żółtej febrze, żółtaczce typu A i B, błonicy, tężcowi i polio. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną. Należy zaopatrzyć się w środki przeciw komarom.
 • Plaże: piasek nieskazitelnie biały, woda krystalicznie czysta. Charakterystyczne dla Zanzibaru są duże amplitudy pływów Oceanu Indyjskiego.

 

Przepisy celne i zwyczaje: od 01.06.2019 obowiązuje zakaz wwożenia, wywożenia, użytku oraz zakupu na terenie Tanzanii plastikowych oraz foliowych toreb (niezależnie od ich rozmiarów). Odwiedzający Tanzanię proszeni są o nieużywanie plastikowych i foliowych toreb w swoim bagażu. Wyjątek stanowi tzw. „woreczek strunowy”, który jest używany do przewożenia kosmetyków w bagażu podręcznym. Przedmiot ten powinnien być w posiadaniu podróżnych przez cały czas pobytu i nie może zostać wyrzucony na terenie Tanzanii.

Szczepienia Zanzibar
Więcej

ZANZIBAR SZCZEPIENIA


PRZYGOTOWANIA DO WYJAZDU

Przed wyjazdem do Zanzibaru należy wykonać obowiązkowe/zalecane szczepienia,   zaopatrzyć się w środki farmaceutyczne stosowane w profilaktyce/leczeniu chorób   występujących na terenie kraju oraz w leczeniu problemów zdrowotnych mogących   wystąpić podczas podróży.

Wyżej wymienione działania profilaktyczne wykonać na 4-6 tygodni przed planowaną   podróżą tak, aby mieć czas na przyjęcie wszystkich niezbędnych szczepionek/leków w celu  uzyskania wymaganego efektu ochronnego.

 

Nie ma żadnych szczepień obowiązkowych na Zanzibarze, chyba że przylatuje się z któregoś z krajów afrykańskich. Wówczas wymagany jest żółty certyfikat potwierdzający szczepienie na żółtą gorączkę. Zdarza się, że pogranicznicy wymagają certyfikatu także od osób przylatujących bezpośrednio z Europy, choć nie powinni. Szczepienia zalecane obejmują m.in. żółtaczkę typu A i B, polio, tężec, dur brzuszny czy błonicę.

 

Nazwa choroby

 

 

 Zalecenia
poliomyelitis
błonica/tężec (DT)
odra/nagminne zapalenie przyusznic/różyczka (MMR)
Szczepienia w przypadku ryzyka kontaktu z chorymi: droga kropelkowa (błonica, odra, nagminne zapalenie przyusznic, różyczka), droga fekalno-oralna (poliomyelitis); ryzyka kontaktu z zakażoną ziemią (tężec))
wirusowe zapalenie wątroby typu A

 

Szczepienie w przypadku ryzyka spożycia zakażonej wody i/lub żywności
wirusowe zapalenie wątroby typu B

 

Szczepienie w przypadku ryzyka interwencji chirurgicznych, iniekcji, kontaktu z zakażoną krwią, kontaktów seksualnych
dur brzuszny

 

Szczepienie w przypadku ryzyka spożycia zakażonej wody i/lub żywności
wścieklizna

 

Szczepienie w przypadku ryzyka pogryzienia przez chore zwierzęta, np. psy, koty, lisy
żółta gorączka Szczepienie obowiązkowe dla wszystkich podróżnych powyżej 9 miesiąca życia. Przy szczepieniu przeciwko żółtej gorączce wydawane jest Międzynarodowe Świadectwo Szczepień (International Certificate of Vaccination) z wpisem dokumentującym przyjętą dawkę szczepionki. Szczepienie powinno być wykonane na 10 dni przed wyjazdem do endemicznego rejonu występowania choroby. Dawka szczepionki jednorazowa co 10 lat.