Zaloguj się do
Strefy klienta

Rosja

Rosja - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

Śniegi skrywające niejedną tajemnicę…

Nie ma drugiego obszaru, który przebiegałby przez tyle stref klimatycznych i czasowych. Syberia jest krainą pełną fenomenów natury. Kontrowod – to rzeka o długości 49 km, której nurt cechuje bardzo ciekawy „zwyczaj”. Osobliwe jest to, że rzeka regularnie co 3 miesiące zmienia swoje koryto i uchodzi bądź to do rzeki Ussuri, bądź to do jej dopływu Bikin. Z pewnością słyszałeś o Kolei Transsyberyjskiej. Historyczna długość jej trasy wynosi 9288 km. Taki napis widnieje na pomniku stojącym na końcowej stacji we Władywostoku wskazuje właśnie na taką liczbę pokonanych od Moskwy kilometrów. Od czasu zmiany przebiegu początkowego odcinka z Moskwy do Jekaterynburga w roku 2002, od kiedy to pociągi zaczęły kursować nie przez Jarosławl, a przez Władimir, cała trasa z Moskwy do Władywostoku skróciła się i liczy obecnie 9259 km. Czy wiedziałeś, że w południowej Syberii, w dwóch wsiach: Aleksandrówce i Znamience, żyją Mazurzy. Ich pradziadowie dobrowolnie przyjechali na Syberię pod koniec XIX w. Mieszkańcy tych wsi mówią, że są Polakami ale od razu zastrzegają, że są Mazurami. Po dziś dzień mówią po polsku z elementami mazurskiej gwary, są protestantami, a niektórzy z nich trzymają zachowane po dziadkach i pradziadkach przedmioty np. koc przywieziony z Mazur. Swego czasu w internecie, wielką wrzawę wywołało nagranie przedstawiające ciało martwego kosmity leżącego w śniegach Syberii. Jak informuje portal niewiarygodne.pl, film zarejestrowany został przez dwóch mieszkańców Irkucka. Mężczyźni w pierwszej chwili nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Przed nimi spoczywała dziwna, zdeformowana istota. Tajemniczości całemu wydarzeniu dodaje fakt, że Syberia jest miejscem, w którym prawdopodobnie dość często dochodzi do wizyt nieznanych. Władze regularnie otrzymują od mieszkańców Irkucka i okolic zgłoszenia dotyczące przypadków spotkania z tajemniczymi obiektami czy zjawiskami, które trudno wyjaśnić.

  • Syberia stanowi jeden z najciekawszych regionów ziemi. Nie ma drugiego tak rozległego obszaru, który przebiegałby przez tyle stref klimatycznych i czasowych. Z drugiej strony na tym największym obszarze świata szacuje się najmniejszą gęstość zaludnienia. Ogromne przestrzenie są całkowitą głusza i tylko gdzieniegdzie można trafić na osady miejscowych plemion. Poza tym cała północna część kraju jest dla ludzi nieprzyjazna, dzięki czemu większość miast i osiedli skupiła się na południowym krańcu obszaru.
  • W południowej Syberii, w Chakasji, w dwóch wsiach Aleksandrówce i Znamience, żyją Mazurzy. Ich pradziadowie dobrowolnie przyjechali na Syberię pod koniec XIX w. - Mieszkańcy tych wsi mówią, że są Polakami ale od razu zastrzegają, że są Mazurami. To ich określa. Mówią do dziś po polsku z elementami mazurskiej gwary, są protestantami, do dziś niektórzy z nich mają zachowane po dziadkach i pradziadkach przedmioty np. koc przywieziony z Mazur.
  • Kontrowod – to nazwa rzeki syberyjskiej o długości 49 km. Osobliwe jest to, że rzeka ta z regularnością co 3 miesiące zmienia swoje koryto i uchodzi bądź to do rzeki Ussuri, bądź to do jej dopływu Bikin.
  • Ostatnio na przykład, wielką wrzawę w internecie wywołało nagranie przedstawiające ciało martwego kosmity leżącego w śniegu na Syberii. Jak informuje portal niewiarygodne.pl, film zarejestrowany został przez dwóch mieszkańców Irkucka. Mężczyźni w pierwszej chwili nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Przed nimi leżała dziwna, zdeformowana istota. Tajemniczości całemu wydarzeniu dodaje fakt, że Syberia jest miejscem, w którym prawdopodobnie dość często dochodzi do spotkań z nieznanym. Władze regularnie otrzymują od mieszkańców Irkucka i okolic zgłoszenia dotyczące przypadków spotkania z tajemniczymi obiektami czy zjawiskami, które trudno wyjaśnić.
  • Historyczna długość trasy Kolei Transsyberyjskiej to 9288 km. Pomnik stojący na końcowej stacji we Władywostoku wskazuje właśnie na taką liczbę pokonanych od Moskwy kilometrów. Od czasu zmiany przebiegu początkowego odcinka z Moskwy do Jekaterynburga w roku 2002, od kiedy to pociągi zaczęły kursować nie przez Jarosławl, a przez Władimir, cała trasa z Moskwy do Władywostoku skróciła się i liczy obecnie 9259 km.