Zaloguj się do
Strefy klienta

Papua / Nowa Gwinea

Papua / Nowa Gwinea - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

Ląd dla odważnych kryjący w sobie niejedną tajemnicę…

Papua Nowa Gwinea to tajemnicza kraina pełna różnorodności kulturowej, egzotycznej przyrody i przepięknych krajobrazów. Legendy, którymi okryta jest malownicza kraina niejednego przyprawić mogą o gęsią skórkę. Czy będziesz miał odwagę stanąć oko w oko z osobliwościami wyspy?

Przodkowie rdzennych mieszkańców tych ziem byli kanibalami. Część tradycji ostała się do dnia dzisiejszego. Niedawno policja w swoich rejestrach zanotowała fakt, iż 29 kanibali zjadło szamanów. Była to kara za pazerność przy odprawianiu czarów. Pojmani twierdzili, że pozbywają się w ten sposób złych czarowników... Co więcej na Papui Nowej Gwinei nie spotkasz cmentarzy.. Zwykle zmarli znajdują miejsce spoczynku blisko domu, a niektóre plemiona Papuasów układają ciała swoich zmarłych przodków na rozłożystych, parasolowatych drzewach. Jedno drzewo może stanowić miejsce pamięci dla całej wioski.

Czy zdobędziesz się na spacer po tutejszej dżungli? Wyspa zamieszkiwana jest też przez wiele dziwacznych i do tej pory nieznanych zwierząt. Przykładowo krater Bosawi zamieszkuje nowoodkryty gatunek szczura. Osobnik sfilmowany przez naukowców miał aż 82 centymetry długości. Co więcej, zwierzę nie bało się ludzi, z którymi prawdopodobnie wcześniej nie miało żadnego kontaktu. Ciekawostką jest to, iż niektórzy ludzie podejrzewają nawet, że mogły tu przetrwać niektóre dinozaury. Australijski kryptozoolog Brian Irwin w trakcie swej podróży przez Papuę-Nową Gwineę spotkał wiele osób, które widziały wielkie gady poruszające się na dwóch nogach. Długość ich ciał wynosiła 10-15 metrów. Najwięcej świadków, jak twierdzi Brian Irwin, opisywało widziane przez nich wielkie stwory tak, jak według paleontologów miał wyglądać Therizinosaurus wymarły dziesiątki milionów lat temu…