Zaloguj się do
Strefy klienta

Urugwaj

Urugwaj - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

Wszystkie kolory tęczy w jednym państwie…

Nazwę – Urugwaj – tłumaczy się jako „rzekę, gdzie mieszka ptak”, lub „rzekę kolorowych ptaków”. Barwna natura kraju przejawia się przede wszystkim w mnogości i różnorodności zwyczajów. Urugwaj jest powszechnie znany, jako kraj gauchos, czyli południowoamerykańskich pasterzy bydła, pracujących na tzw. pampach. Jak większość obywateli krajów hispanojęzycznych, Urugwajczycy kochają piłkę nożną. Właśnie tutaj odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie (1930 r.). Jednak przybyło na nie jedynie 12 drużyn, w tym tylko cztery z Europy.

Obecnie jednym z najważniejszych wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych w Urugwaju jest karnawał, z którym wiążą się liczne tradycje np. charakterystyczne uderzanie w bębny wywodzące się z wierzeń afrykańskich. Co ciekawe, o karnawale urugwajskim mówi się, że jest najdłuższy na świecie, ponieważ trwa 40 dni. Urugwajczycy należą do bardzo bezpośrednich ludzi. Czy wiedziałeś, że na powitanie lub w kościele przy przekazywaniu sobie znaku pokoju mają w zwyczaju całowanie w policzek, nawet obce osoby? Jest to dla nich bardziej higieniczne niż całowanie w rękę. Kiedy pytają kogoś o przedstawienie się, uważają to za równoznaczne ze zgodą na mówienie sobie po imieniu.

Przejawy otwartości szybko dostrzeżesz również na ulicach. Na banerach (tzw. pasacalles) przymocowanych linkami nad drogą, Urugwajczycy zamieszczają często nie tylko reklamy, ale i życzenia urodzinowe, wyznania miłosne oraz gratulacje. Rozsmakuj się w urugwajskich słodkościach. W znacznej ilości miejscowych ciastek, tortów i rogalików znajduje się masa dulce de leche, która przypomina koniak. Jeśli chodzi o prawdziwe alkohole, to oprócz wina pija się piwo i clerico (specjalnie przyrządzoną mieszankę wina z sokami owocowymi).