Zaloguj się do
Strefy klienta

Trynidad i Tobago

Trynidad i Tobago - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

Morze lazurowej wody, zieleni lasu i … naturalnego asfaltu…

Tobago - miejsce spokoju i relaksu, wolne od masowej turystyki, zielona wyspa z wzgórzami i dżunglą. Trynidad to z kolei bardziej gwarna, kosmopolityczna część kraju. Państwo otaczają niezwykle przejrzyste wody, w których kryją się różnorodne formy życia podwodnego m.in. kolorowe rafy. Jest to raj dla amatorów zarówno głębokiego, jak i płytkiego nurkowania. Lazurowe morze, białe, piaszczyste plaże ocienione palmami kokosowymi zapierają dech w piersiach turystów. Tylko na Trynidadzie i Tobago możesz skorzystać z unikalnej okazji i zobaczyć jezioro Asfaltowe, czyli największe na świecie naturalne złoże smoły. Jezioro o powierzchni 42 hektarów leżące na Trynidadzie to prawdziwa ciekawostka natury. Wypływający z ziemi, naturalny asfalt, został wykorzystany m.in. do budowy ulic w stolicy USA. Osobom spragnionym także innych egzotycznych rozrywek, polecamy udział w wyścigach kóz lub krabów. Okazuje się, że kozy również mają swoich dżokejów, którzy jednak nie dosiadają tych drobnych zwierząt, a biegną z nimi -chciałoby się rzec ramię w ramię - trzymając kozy na długiej smyczy. Widok iście spektakularny. W przypadku krabów, ich opiekunowie muszą dodatkowo sterować w odpowiednią stronę ruchem uczestników wyścigów. Miłośnicy tego typu atrakcji będą na pewno zachwyceni. Odwiedzając Trynidad i Tobago spróbuj lokalnych potraw. Znakiem rozpoznawczym tutejszych smakołyków jest nietypowa mieszanka smaków, za którą odpowiada połączenie kuchni kreolskiej z kuchnią hinduską. Jednymi z dań są na przykład kurczak w curry lub duszony ryż z kukurydzą, fasolą i innymi lokalnymi roślinami i warzywami doprawiony przyprawami rodem z Azji. A może odważysz się skosztować bardzo popularnej szybkiej przekąski - burgera z rekina?

Ciekawostki

  • Dla spragnionych bardziej egzotycznych rozrywek polecamy udział w wyścigach kóz lub krabów. Okazuje się, że kozy też mają swoich dżokejów, którzy jednak nie dosiadają tych drobnych zwierząt, a biegną z nimi chciałoby się rzec ramię w ramię, trzymając zwierzęta na długiej smyczy – widok iście spektakularny. Opiekunowie krabów z kolei muszą dodatkowo sterować ich ruchem w odpowiednią stronę. Miłośnicy tego typu atrakcji będą na pewno zachwyceni.
  • Za tę nietypową mieszankę smaków odpowiada połączenie kuchni kreolskiej z hinduską – stąd wziął się na przykład kurczak w curry lub duszony ryż z kukurydzą, fasolą i innymi lokalnymi roślinami i warzywami doprawiony przyprawami rodem z Azji. Z kolei bardzo popularną szybką przekąską na wyspach jest burger z rekina.
  • Jezioro Asfaltowe jest największym na świecie naturalne złoża smoły. Jezioro Asfaltowe o powierzchni 42 hektarów na Trynidad to prawdziwa ciekawostka natury. Wypływający z ziemi, naturalny asfalt, został wykorzystany do stworzenia ulic w stolicy USA.
  • Tobago to miejsce spokoju i relaksu, zielona wyspa z wzgórzami i dżunglą, wolne od masowej turystyki, natomiast Trynidad to bardziej gwarne, kosmopolityczne centrum polityczno - gospodarcze kraju. Niezwykle przejrzyste wody, różnorodne formy życia podwodnego, niezwykłe, kolorowe rafy sprawiają, że jest to raj dla amatorów zarówno głębokiego, jak i płytkiego nurkowania. Czyste, lazurowe morze, białe, piaszczyste plaże otoczone palmami kokosowymi zapierają dech w piersiach turystów.