Zaloguj się do
Strefy klienta

Surinam

Surinam - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

Kraj poliglotów zamieszkujących dżunglę…

Znasz kilka języków obcych? W Surinamie taka sytuacja nie jest niczym szczególnym. To małe państwo w Ameryce Południowej jest jednym z najbardziej wielojęzycznych krajów na świecie. Używa się tu aż 17 różnych dialektów. W skład tej pokaźnej liczby wchodzą języki dawnych kolonizatorów, mowa pierwszych rdzennych tubylców i języki kreolskie. Głównym dialektem jest jednak holenderski. Dzieje się tak ponieważ kraj został odkryty przez Hiszpanów, jednak kolonizacji wyspy dokonali Holendrzy, nazywając go Gujaną Holenderską. Będąc w Surinamie koniecznie musisz odwiedzić tutejsze rezerwaty przyrody. Centralny Rezerwat Surinam chroni jedne z najbardziej starych i dziewiczych obszarów Ziemi. Obszar ten słynie również z różnorodnej i niespotykanej nigdzie indziej na świecie fauny i flory. Oprócz tropikalnych lasów, i sawanny, w rezerwacie znajduje się również miejsce pustynne, które dodatkowo urozmaica krajobraz tego niewielkiego państwa. Z kolei Rezerwat Galibi znany jest na całym świecie jako miejsce lęgowe żółwi morskich. Przypadający na luty i sierpień okres godowy tych stworzeń, dostarcza niesamowitego widoku, kiedy to żółwie morskie wychodzą z wód aby masowo złożyć na plażach swoje jaja. Spektakl ten odbywa się głównie w rejonie plaży Eilanti. O dziewiczej naturze Surinamu świadczy fakt, że przez tutejszy interior prowadzą tylko 4 bite drogi.

Ciekawostki

  • Czy wiesz, że w Surinam używa się aż 17 różnych języków? Głównym z nich jest holenderski. Ale oprócz niego są jeszcze regionalne. Surinam, państwo w Ameryce południowej jest jednym z najbardziej wielojęzycznych krajów na świecie. Część to języki dawnych kolonizatorów, pierwszych rdzennych tubylców i kreolskie.
  • Kraj został odkryty przez Hiszpanów jednak kolonizacji wyspy dokonali Holendrzy, nazywając go Gujaną Holenderską.
  • Centralny Surinam Rezerwat - ten rezerwat przyrody chroni jedne z najbardziej starych i dziewiczych obszarów Ziemi. Obszar ten słynie również z bardzo różnorodnej i niespotykanej nigdzie indziej na świecie fauny i flory. Oprócz tropikalnych lasów, i sawanny, otaczającej rzesze obszaru rezerwatu, znajduje się tam również miejsce pustynne, które dodatkowo urozmaica krajobraz tego niewielkiego państwa.
  • Rezerwat Galibi - jest znany na całym świecie jako miejsce lęgowe żółwi morskich. Odbywający się tu okres godowy tych stworzeń w lutym i sierpniu, dostarcza niesamowitego widoku, kiedy to masowo żółwie morskie wychodzą z wód morskich aby złożyć na plażach swoje jaja. Spektakl ten odbywa się głównie w rejonie plaży Eilanti, która szczególnie jest popularna wśród żółwi, ze względu na idealne panujące tu warunki.
  • Sieć kolejowa i drogowa poza wybrzeżem jest bardzo słabo rozwinięta – z tego powodu do wielu miejsc można dotrzeć tylko samolotem bądź pieszo. Przez interior prowadzą tylko 4 drogi bite.