Zaloguj się do
Strefy klienta

Paragwaj

Paragwaj - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

Wodna podróż w głąb indiańskiej kultury…

Paragwaj to miejsce gdzie możesz skorzystać z niepowtarzalnej okazji, aby podziwiać przyrodę w jej czystej i nieskażonej postaci. Mimo, iż Paragwaj nie ma dostępu do morza, woda stała się prawdziwym magnesem przyciągającym turystów. Wybierz się na rejs łodzią po rzece lub poznaj jedną z największych atrakcji kraju, czyli wodospady Iguazu. Na własne oczy zobacz jak rzeka Iguazu dociera do skraju płaskowyżu, tuż przed połączeniem się z Paraną i spada kaskadami w przepaść. Podziwiaj piękne tęcze rozpostarte nad nurtem o szerokości 4 km. Postaw swą stopę w najgłębszym na świecie kanionie Colca. Spróbuj narodowego napoju Paragwajczyków - yerba mate - czyli naparu ze zmielonych liści ostrokrzewu paragwajskiego. Yerba mate pobudzi twojego ducha i pomoże zrozumieć kulturę rodzimych mieszkańców tych stron. Czy wiedziałeś, że Paragwaj zamieszkiwali niegdyś tylko Indianie Guarani, stąd wielu Paragwajczyków posiada przodków z tego plemienia. Jako ciekawostkę warto dodać, że domy Indian Guarani zawsze są skierowane na wschód. Do dziś ludność Paragwaju oprócz języka hiszpańskiego, posługuje się językiem guarani. Właśnie z tego języka pochodzą słowa: tukan, jaguar, aguti, pirania i kuguar.

Ciekawostki

  • Narodowym napojem Paragwajczyków jest yerba mate czyli napar ze zmielonych liści ostrokrzewu paragwajskiego.
  • Mało, kto wie, że po przegranej wojnie toczonej w latach 1864-1870 między Paragwajczykami, a Argentyną, Brazylią i Urugwajem, zginęło wielu Paragwajczyków, w tym prawie 90 proc. mężczyzn i około 50 proc. kobiet i dzieci. Wydarzenie to miało niekorzystny wpływ na wiele sfer życia społecznego.
  • Paragwaj zamieszkiwali niegdyś tylko Indianie Guarani, stąd wielu Paragwajczyków posiada przodków z tego plemienia. Obecnie populację Guarani szacuje się na kilka tysięcy. Jako ciekawostkę warto dodać, że domy Indian Guarani zawsze są skierowane na wschód. Do dziś ludność Paragwaju oprócz języka hiszpańskiego posługuje się językiem guarani. Warto dodać, że właśnie z tego języka pochodzą słowa: tukan, jaguar, aguti, pirania i kuguar.
  • Mimo iż Paragwaj nie ma dostępu do morza, a może właśnie dlatego, żeglowne są rzeki.
  • Najgłebszy na świecie kanion Colca leży na terenie Paragwaju.
  • Jako kraj mało zurbanizowany, Paragwaj nastawił się głównie na ekoturystykę, więc zachęcani będziemy do podziwiania nie skażonej ręka człowieka przyrody, ale miasta też warto zobaczyć.
  • Atrakcją turystyczną Paragwaju są wodospady Iguazu W miejscu, gdzie rzeka Iguazu dociera do skraju płaskowyżu, tuż przed połączeniem się z Paraną, spada w przepaść wodospadem Iguazu. Rzeka ma tutaj 4 km szerokości, a wokół wodospadu widać piękne tęcze.