Zaloguj się do
Strefy klienta

Peru

Peru - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

P - PACHAMAMA: Matka Ziemia, najważniejsze bóstwo panteonu bóstw inkaskich
E - ESTANCIA: wielkie gospodarstwo zajmujące się wypasem bydła lub owiec, zarządzane przez właściciela lub kierownika, z robotnikami mieszkającymi na terenie majątku
R - RESIDENCIAL: tanie miejsce noclegowe w Peru
U - USO: obyczaj

Dodajmy do siebie elementy składowe takie jak folklor, moc dźwięków, paletę barw, Dolinę Inków, fletnię Pana (zampona), Machu Picchu, lamy, co otrzymamy? Kwintesencję Peru? Zdecydowanie nie. Możemy jeszcze wzbogacić ten opis o dawną stolicę Inków- Miasto Cusco, sztuczne wyspy Uros, majestatyczne Andy z wysokogórskimi wioskami i zapierającymi dech w piersiach widokami, czy Puszczę Amazońską oferującą swoją odmienność i egzotykę To jednak wciąż za mało. Bo nawet wspomnienie o niepowtarzalnym bogactwie formacji roślinnych, zajmowaniu przez ten kraj drugiego miejsca w świecie, jeśli chodzi o ilość gatunków ptaków, czy trzeciego miejsca, jeśli chodzi o gatunki występujących tam ssaków nie odzwierciedli tego, co Peru ma w sobie do zaoferowania. Trzeba tam pojechać, zobaczyć, ale przede wszystkim przeżyć.

Atrakcje

  • Lima – miasto położone nad rzeką Rimac u wybrzeży Pacyfiku. Najważniejsze zabytki miasta to, kościoły i klasztory: San Francisco, Santo Domingo, San Agustin,Santa Rosa, katedra.Świeckie zabytki to domy kolonialne: Casa de Allaga, Casa de Oquendo, Casa de Torre Tagle, Casa de los Pilatos.
  • Miraflores, Las Cascadas, Agua Dulce, La Herraduna, Conchan, Punta Hermosa i San Bartolo – to odcinek ciagnacych się przez 60 km piaszczystych plaż w pobliżu Limy.
  • Cuzco -centrum przedkolumbijskiej cywilizacji Inków.
  • Machu Picchu - ruiny inkaskiego miastapołożone na zboczach góry Machu Picchu na wysokości 2460 m n.p.m.
  • Arequipa położone na wysokości 2365 m n.p.m. leży w urodzajnej dolinie Chili. Centrum zabytkowe to: Plaza de Armas z katedrąi kościołem Jezuitów La Campańia. Cennym zabytkiem jest klasztor Santa Catalina.
  • "Dolina Wulkanów Andagua" położona w zachodniej części Cordillera Volcanica. Jest to księżycowy krajobraz. W zastygłej lawie znajduje się86 kraterów wulkanicznych.
  • Titicaca - największe z wysokogórskich jezior świata.
  • Cordillera Blanca – najwyższy grzbiet zachodnich Andów. 12 szczytów przekraczawysokość 6000 m n.p.m.
  • Montania - nizinny rejon o powierzchni blisko 700 tys. kilometrów kw. Jest to dorzecze największej rzeki Ameryki Południowej - Amazonki.
  • Wilgotne lasy rónikowe Montani. Faunę reprezentują: liczne gatunki małp, pancerniki, oceloty, jaguary, żółwie, węże.