Zaloguj się do
Strefy klienta

Kolumbia

Kolumbia - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

Kraina relaksu i szmaragdów…

Kochasz ciszę, spokój i długie, rozkoszne „nic nie robienie”? Na ziemi znajduje się takie miejsce, w którym poczujesz się jak w raju. Przybądź do Kolumbii i skieruj swe kroki do stolicy kraju – Bogoty. Właśnie w Bogocie będziesz mógł złożyć własne zmęczone ciało w niezwykłym muzeum, a mianowicie w muzeum lenistwa. Specjalnie dla ciebie, pośród włączonych telewizorów, ustawiono tu sofy, leżanki i łóżka. Oczywiście goście muzeum, mogą zdrzemnąć się na eksponatach. Chwile relaksu zapewnią ci także kolumbijskie gorące źródła, które wykorzystywane są m.in. do celów leczniczych. Warto odwiedzić: Paipa, Puracé i Santa Rosa de Cabal. A może odrobina luksusu w innej formie? Kolumbia znana jest z najdroższych i najszlachetniejszych szmaragdów na świecie. Wartość kamieni z Kolumbii przewyższa te spotykane w Brazylii i Zambii. Miłośnicy przyrody, sportów wodnych i aktywnego wypoczynku również nie powinni się nudzić w Kolumbii. Warto wiedzieć, że kraj ten leży równocześnie nad Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim (Ocean Atlantycki) i jest jedynym państwem w Ameryce, które ma dostęp do obu oceanów.

  • W stolicy Kolumbii, Bogocie znajduje się niezwykłe muzeum, a mianowicie muzeum lenistwa. Ustawiono tam sofy, leżanki i łóżka pośród włączonych telewizorów. Goście muzeum, mogą także zdrzemnąć sie na eksponatach. Otwarcie wystawy sfinansowały władze miasta. Celem otwarcia muzeum było skłonienie odwiedzających do zastanowienia się nad społecznymi aspektami snu, bezrobociem oraz ciężką pracą i błogim lenistwem oraz wypośrodkowanie w tych obu czynnościach.
  • W Kolumbii spotkać można najdroższe i najszlachetniejsze ze szmaragdów, wartościowsze niż te spotykane w Brazylii i Zambii. Największe kopalnie tego kruszcu znajdują się na północy i na północnym wschodzie Bogoty i zwane są kopalniami: Chivor i Muzo.
  • Kolumbia leży nad Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim (Ocean Atlantycki) i jest jedynym krajem, który ma dostęp do obu oceanów.
  • W Kolumbii znajduje się wiele gorących źródeł, które wykorzystywane są do celów leczniczych, a najbardziej znane z nich to Paipa, Puracé i Santa Rosa de Cabal.