Zaloguj się do
Strefy klienta

Gujana

Gujana - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

Odrobina europejskości w dzikiej dżungli…

Chcesz zwiedzić egzotyczne kraje, ale nadal czuć europejski komfort i bezpieczeństwo? Wybierz Gujanę Francuską! Francja objęła panowaniem te ziemie w XVII w., a dziś jest to jej największy zamorski departament. Z tego powodu Gujana Francuska pozostaje członkiem Unii Europejskiej. Językiem urzędowym jest francuski, a walutą Euro. Zachwyć się turkusowym oceanem otaczającym Gujanę oraz tutejszą wspaniałą florą i fauną. Przy drogach rosną palmy oraz migdałowce; motyle przybierają niezwykle barwy; dżungla pełna jest małp, wyjców, jaguarów; w wodach żyją kajmany, a w oceanie rekiny. Oczywiście to tylko namiastka czekających na ciebie atrakcji. Zanurz się w sam środek unikatowego lasu deszczowego i odwiedź iwokarmę czyli miejsce, w którym znajduje się ośrodek gdzie turyści mogą poczuć się jak w dżungli. Zamieszkaj w drewnianych i przewiewnych budowlach, posłuchaj śpiewu ptaków, odgłosów zwierząt, a z okien obserwuj przemykające w oddali jaguary. Wyjdź na przechadzkę po dżungli, wiodącą specjalnie przygotowaną trasą spacerową. Szlak prowadzi 30 m. nad ziemią, pomostami ułożonymi na drzewach. Odwiedź pobliską wioskę indiańską, która żyje jeszcze dawnym życiem. Czy wiedziałeś, że z powodu bliskości równika, Guyana to najlepszy punkt na globie do wystrzelenia satelity na orbitę? Gujaną Francuską zainteresowali się też filmowcy. Akcja filmu „Papillon” toczy się na słynnej Diabelskiej Wyspie czyli w więzieniu, z którego nie ma ucieczki.

Ciekawostki

  • Francja objęła panowaniem te ziemie w XVII w., później zmieniała się przynależność wyspy by ostatecznie powrócić do Francji w 1946r. Dziś jest największym departamentem zamorskim Francji, członkiem Unii Europejskiej. Walutą pieniężną Gujany Francuskiej jest Euro, zaś językiem urzędowym język francuski.
  • Teren jest nizinny, zaś środek i południe kraju wyżynny, obejmuje go Wyżyna Gujańska.
  • Fauna i flora jest różnorodna, przy drogach rosną palmy i migdałowce, motyle przybierają niezwykle barwy, dżungla pełna jest małp, wyjców, jaguarów, w wodach żyją kajmany, a w oceanie rekiny, oczywiście to tylko namiastka atrakcji.
  • Wszystkich urzeka turkusowy kolor oceanu u brzegu Gujany Francuskiej.
  • IWOKRAMA – to sam środek unikatowego lasu deszczowego, w miejscu tym znajduje się ośrodek gdzie turyści mogą poczuć się jak w dżungli, budowle są drewniane, przewiewne, przebywając w tym miejscu słyszymy śpiew ptaków, odgłosy zwierząt, z okien widać przemykające w oddali jaguary, biura turystyczne organizują spacery na specjalnie przygotowanej trasie spacerowej po dżungli, trasa wiedzie 30 m. nad ziemią, prowadzi pomostami wykonanymi na drzewach, organizowane są też wyprawy do okolicznej wioski indiańskiej, która żyje jeszcze dawnym życiem który nazwalibyśmy prymitywnym.
  • Akcja filmu Papillon – słynna Diabelska Wyspa czyli więzienie z którego nie ma ucieczki.
  • Z powodu bliskości równika, Guyana to najlepszy punkt na globie do wystrzelenia satelity na orbitę.