Zaloguj się do
Strefy klienta

Martynika

Martynika - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

Piaszczyste plaże i ekstremalne sporty…

Martynika to wyspa, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Piaszczyste plaże i oszałamiające panoramy kuszą odrobiną słodkiego lenistwa. Z tej perspektywy wydaje się, że raj jest się w zasięgu ręki.
A co dla aktywnych? Dużym powodzeniem przyjeżdżających cieszą się piesze wędrówki, przejażdżki po wyspie samochodem, rejsy statkami, żeglarstwo, surfing, windsurfing, a także golf. Warto również popróbować swoich sił w canyoningu – formie wspinaczki górskiej połączonej z przeprawą w górę rzeki. Grupę asekurują wyspecjalizowani przewodnicy, a podczas wejścia każdy uczestnik nosi na sobie specjalną uprząż zabezpieczającą. Wodniacy mogą przyglądać się regatom gommiers/yoles – tradycyjnych łodzi rybackich, dziś już wykorzystywanych tylko do celów sportowych.

Ciekawostki

  • Dużym powodzeniem przyjeżdżających cieszy się turystyka aktywna, a więc piesze wędrówki, przejażdżki po wyspie samochodem, rejsy statkami, żeglarstwo, surfing, windsurfing, a także golf.
  • Gommiers/yoles: Łodzie rybackie, spotykane wyłącznie na Martynice, należące do grupy tradycyjnych łodzi rybackich. Dziś wykorzystywane wyłącznie do celów sportowych. Stanowią barwny element lokalnej kultury i tradycji.Co roku w sierpniu odbywają się tygodniowe regaty Yoles wokół wyspy.
  • Canyoning: Wulkaniczne pochodzenie Martyniki oraz jej górzyste ukształtowanie sprawiły, iż na wyspie silnie rozwinął się canyoning. Jest to forma aktywnego wypoczynku polegająca na wspinaczce górskiej połączonej z przeprawą w górę rzeki. Grupę asekurują wyspecjalizowani przewodnicy. Podczas wejścia każdy uczestnik nosi na sobie specjalną uprząż zabezpieczającą.
  • SAINT PIERRE - miasto będące dawniej stolicą MARTYNIKI, w 1902r. nastąpiła tragiczna erupcja wulkanu PELLE. W wyniku wybuchu zginęło 30 000 mieszkańców. Ocalał tylko więzień gdyż był zamknięty w więzieniu o grubych murach! Miasto częściowo odbudowało się. Do dzisiejszego dnia turyści oglądają ruiny domów z tamtych czasów. Stanowi to pewien rodzaj naturalnego muzeum. Oczywiście są jeszcze dwa inne muzea gdzie przewodnicy opowiadają o tym tragicznym wydarzeniu. W 2002r. odbyły się uroczystości upamiętniające tę katastrofę.