Zaloguj się do
Strefy klienta

Tanzania

Tanzania - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

Tanzania jest największym krajem Afryki Wschodniej, położonym nad Oceanem Indyjskim. Składa się z części lądowej (Tanganika) oraz Zanzibaru wraz z mniejszymi wyspami. Graniczy na północy z Kenią i Ugandą, na zachodzie z Rwandą, Burundi i Demokratyczną Republiką Kongo oraz z Zambią, Malawi i Mozambikiem na południu.

Parki narodowe

Tanzania to najlepszy adres dla miłośników egzotycznej flory i fauny. Tutejsze parki narodowe są często wielkości naszych województw i aż roją się od zwierząt.Jest ich tyle, że człowiek po pewnym czasie przestaje je fotografować,a na okazałego lwa przygląda się z pewnym znudzeniem, jakby oglądał kota.Przy odrobinie szczęścia łatwo upolować słynną Wielką Piątkę. Najbardziej renomowanym parkiem jest Serengeti, który wydaje się być prawdziwą kwintesencją naturalnej Afryki. Szczególnym miejscem jest obszar ochronny Ngorongoro, gdyż zajmuje wnętrze wygasłego wulkanu. Wewnątrz człowiek też co rusz potyka się o jakieś zwierzęta, które są tu ograniczone wysokimi na 600 metrów zboczami. Przebywaja więc jakby w więzieniu, ale nie bardzo chcą uciekać, gdyż pożywienia jest tu pod dostatkiem. Mówiąc inaczej- dzicy mieszkańcy Ngorongoro zjadają się nawzajem. Czasami można to zaobserwować, ale to niezbyt przyjemny widok.

Atrakcje

  • Najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro 5895 m n.p.m.
  • Jezioro Tanganika, jedno z Wielkich Jezior Afrykańskich.
  • Jezioro Wiktorii - tu bierze swój początek Biały Nil.
  • Park Narodowy Serengeti, wpisany na listę Unesco. Słynie z migrujących sezonowo / w porze suchej, od października do maja / wielomilionowych stad kopytnych: antylop, zebr, gazeli Thompsona i Granta, bawołów. Poza tym żyją tam: żyrafy, słonie, nosorożce, a z drapieżników: krokodyle, lwy, lamparty, gepardy, hieny, likaony, szakale, Ngorongoro – kaldera wygasłego wulkanu położona w północnej Tanzanii. Za specjalnym pozwoleniem mozliwość zwiedzania samochodem 4x4.
  • Na półwyspie Koja nad Jeziorem Wiktorii znajduje się cmentarz polskich uchodźców z czasów II wojny światowej.