Zaloguj się do
Strefy klienta

Republika Zielonego Przylądka

Republika Zielonego Przylądka - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

Zielony Przylądek afrykańskiego świata

Stań przy brzegu… rozejrzyj się…
Przed Tobą rozciąga się lazur Oceanu Atlantyckiego… 

Wspaniałe uczucie - stanąć w najbardziej wysuniętym na zachód punkcie kontynentalnej Afryki. Wyspy Zielonego Przylądka to zapierające dech w piersiach krajobrazy, sympatyczni mieszkańcy i wybitny grog, czyli tutejsza odmiana rumu

Cabo Verde (port. Zielony Przylądek) tworzy 10 wysp - każda równie ciekawa, każda piękna i tajemnicza. Wyspa Sol z przepiękną starą architekturą i malowniczymi górami w tle – to chyba właśnie ona stanowi wizytówkę Wysp. Wyspa Fogo z drze¬miącym wulkanem także zachwyca pięknem natury. Wyspa Sal z przepięknymi plażami czeka na kitesurferów i windserferów. Santo Antao zaprasza miłośników górskich wędrówek, a tysiące kamiennych tarasów porośniętych trzciną cukrową, kukurydzą i warzywami oraz prze¬piękne, pełne kolorów riviery na zawsze wpiszą się w pamięć podróżnych. Aby wpisały się jeszcze bardziej, zabierzemy Was na wycieczkę quadami po bezdrożach tych niesamowitych wysp, staniemy na klifach w pobliżu miasteczka Cruzihna da Garca i zachwycimy się pięknem świata. Oczywiście, nie zapomnimy też o degustacji grogu i zasmakowaniu lokalnej kuchni.

Pamiętajmy jednak, że pewien świat odchodzi... Warto zatem odwiedzić Cabo Verde zanim nadchodząca przyszłość zupełnie odmieni wyspy i ich mieszkańców. Specjalnie dla Was przetarliśmy tam szlaki, teraz zapraszamy do wspólnych wyjazdów!

 

Atrakcje

  • quadami po bezdrożach wysp
  • wyspa Santo Antao - krajobrazy i trekking górski
  • klify w poblizu miasteczka Cruzinha da Garca
  • degustacja lokalnego rumu noszacego nazwę grog
  • urocze plaże na Sao Vincente
  • portugalski fort Real de Sante Felipe na wyspie Santiago
  • wyspa Fogo - wycieczka do starej kaldery wulkanu, który wznosi sie na wys. 2800 m. Ostatnia erupcja miała miejsce w 1951 roku.