Zaloguj się do
Strefy klienta

Łotwa

Łotwa - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne.

 

Magia przyrody i magia architektury…

Łotwa to połączenie artyzmu przyrody z najznakomitszymi dokonaniami człowieka w dziedzinie architektury. Wędruj plątaniną wąskich, urokliwych ryskich uliczek, których ozdobą są secesyjne kamieniczki tworzące specyficzny, nieco surowy, klimat. Właściwie za każdym rogiem czai się coś, co warte jest twojej uwagi. Ryga jest także miastem zieleni. Łączna powierzchnia terenów zielonych wynosi aż 7000 ha. Niezliczona ilość skwerków, bulwarów, 15 parków miejskich i 7 leśnych mówią same za siebie. W stolicy Łotwy znajduje się także ZOO, jedno z najciekawszych w Europie. Można oglądać tu wiele gatunków zwierząt w tym na przykład osły tybetańskie. W Kuldiga znajduje się most z czerwonej cegły wzniesiony na kilku kamiennych przęsłach, który podczas I wojny światowej uległ zniszczeniu. Odbudowany w 1926 r. zgodnie z pierwowzorem, ma dziś 165 m długości i jest tym samym jednym z większych ceglanych mostów w Europie. W Kuldiga znajduje się również wodospad Venta, który jest najszerszym wodospadem w Europie (250m). A może chciałbyś zobaczyć dawną, starą Łotwę? Odwiedź Ventspils i tamtejsze Open Air Museum, gdzie można zobaczyć łodzie rybackie pływające niegdyś po Morzu Bałtyckim oraz największy zbiór kotwic, w tym ponad 100 eksponatów z XVII wieku. Atrakcją jest kolejka wąskotorowa z 1916 r. osiągająca prędkość 20 kilometrów.

  • W Kuldiga znajduje się most wzniesiony z czerwonej cegły na kilku kamiennych przęsłach, który uległ podczas I wojny światowej zniszczeniu. Odbudowany zgodnie z pierwowzorem w 1926 r., ma dziś 165 m długości i należy tym samym do jednych z większych ceglanych mostów w Europie. Również tam znajduje się wodospad Venta, który jest najszerszym wodospadem w Europie (250m).
  • W Ventspils znajduje się Open Air Museum, gdzie można zobaczyć łodzie rybackie morza Bałtyckiego, największy zbiór kotwic, w tym ponad 100 eksponatów z XVII wieku. Atrakcją jest kolejka wąskotorowa z 1916 r. osiągająca prędkość 20 kilometrów.
  • Ryga jest także miastem zieleni. Łączna powierzchnia terenów zielonych wynosi aż 7000 ha. Niezliczona ilość skwerków, bulwarów, 15 parków miejskich i 7 leśnych mówią same za siebie. W Rydze znajduje się także ZOO, jedno z najciekawszych w Europie. Można oglądać tam wiele gatunków zwierząt w tym na przykład osły tybetańskie.
  • Ryga jest najpiękniejszym łotewskim miastem. Plątanina wąskich, urokliwych uliczek i secesyjne kamieniczki tworzą specyficzny, nieco surowy, klimat. Właściwie za każdym rogiem czai się coś, co warte jest naszej uwagi.