Zaloguj się do
Strefy klienta

Dania

Dania - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne

 

Gościnne państwo rozsiane po licznych wysepkach…

Dania – najmniejsze ze skandynawskich państw, zachwyca swoimi urokami. Położone jest aż na 443 wyspach (wliczając Grenlandię oraz Wyspy Ocze), ale tylko 76 z nich jest zamieszkałe. To jeden z niewielu krajów, które mimo połączenia z kontynentem stolicę ma na właśnie jednej z wysp.


Z czego słynie Dania? W ostatnich latach szczególnie z rozprzestrzeniającej się na cały świat ciepłej i przytulnej hygge – filozofii życia, która podobno stanowi także przepis na szczęście. Kto by nie chciał odkryć takiej tajemnicy? Jej mieszkańcy dają się poznać jako gościnni i ciepli, choć widać w ich postawie także elementy skandynawskiego chłodu. Cenią sobie prywatność i ciepły klimat domowego zacisza, i – podobno – w ciągu roku przypada im największe zużycie świec na jednego mieszkańca na świecie! Duńczycy eksperymentują też w gorzelniach, produkując piwo z jęczmienia, o smaku czekolady lub według dawnej receptury w oparciu o bagienny mirt rosnący na jutlandzkich wrzosowiskach. Oczywiście w czasie podróży do wyspiarskiego państwa, nie możemy pominąć wyprawy statkiem . Szczególnie popularny jest tu rejs  na Bornholm – ten sam, na który pływamy z Polski.
Dania to ciekawy kierunek dla rodzin – w okolicach stolicy znajduje się kilka parków rozrywki, z czego najpopularniejszy jest oryginalny LEGOLAND. Legendy mówią, że równie dobrze bawią się tam chłopcy, jak i ich tatusiowie!