Zaloguj się do
Strefy klienta

Chorwacja

Chorwacja - wyjazdy incentive, wyjazdy integracyjne, firmowe wyjazdy zagraniczne

 

Poczuj się odkrywcą…

Chorwacja, choć zwykle kojarzona jest jedynie (aż!) z przepięknym wybrzeżem i marzeniami życia, stanowi też prawdziwą gratkę dla poszukiwaczy starożytnych pozostałości. Poza chowającymi się wśród traw ruinami krążą legendy, że Marco Polo urodził się właśnie w chorwackiej Korculi, a dowodem na to ma być wiele rodzin o takim nazwisku zamieszkujących tamtejsze tereny. Już nieco bardziej potwierdzonym naukowo jest fakt, że pierwszy Chorwat przepłynął Atlantyk statkiem handlowym już w 1530 roku!


Chorwacka linia brzegowa oferuje wiele prawdziwych skarbów. W pobliżu wyspy Pag na Morzu Adriatyckim zespół chorwackich i francuskich archeologów odkrył wrak statku sprzed ponad 2000 lat. Na dnie Zatoki Caska znajdują się także ruiny rzymskiego miasta Cissa, którego zatopione pozostałości są systematycznie poddawane badaniom. Zdaniem naukowców, odkryty wrak to pozostałości statku pochodzącego z Liburnii, jednej z krain starożytnej Ilirii, położonej w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Z morskich wód od stuleci wydobywa się również norallium rubum – ciemnoczerwony, niezwykłej piękności i rzadkości koral. Warte zobaczenia jest także Muzeum Neandertalczyków, otwarte w chorwackiej Krapinie i poświęcone historii powstania bioróżnorodności na Ziemi oraz życiu i kulturze neandertalczyków z okolic Krapiny. To jedna z najnowocześniejszych placówek w Chorwacji, łącząca ciekawą architekturę z rozwiązaniami multimedialnymi, co na pewno zaciekawi podróżników w każdym wieku.


Atrakcji nie zabraknie też dla miłośników aktywnego wypoczynku.  Chorwacja to jedno z największych centrów naturyzmu w Europie. Wielbiciele przyrody, bez względu na porę roku, mogą za to oglądać baraszkujące delfiny, czy spróbować swoich sił w windserfingu, a później zrelaksować się na jednych z najczystszych plaż Europy! Wieczorem nie można zapomnieć o chorwackiej kuchni – w której szczególną rolę odgrywają sery i wędliny domowego wyrobu. Na pewno zasmakują jeszcze bardziej, degustowane z czerwonym winem produkowanym z winogron rosnących na półwyspie Pelješac, uznawanego za jedno z najlepszych win świata.